Awaria Facebook i Messengera. Co się dzieje?

Facebook i Instagram będą płatne. Tak szantażuje Meta
Newsy

Użytkownicy na całym świecie nie mogą zalogować się do swoich kont na platformach od Meta. Awaria Facebook, Messenger i Instagram sprawiła, że portale społecznościowe nie działają. Co dokładnie dzieje się z Facebookiem i innymi serwisami?

Messenger nie działa. Awaria Facebook

Cały czas rośnie liczba zgłoszeń dotycząca niedziałających serwisów społecznościowych. Awaria Facebook, Instagram i Messenger pojawiła się w okolicach godziny 16. To właśnie wtedy na stronie downdetector lawinowo zaczęła rosnąć liczba komentarzy i informacji o niedziałających usługach. O co dokładnie chodzi? Użytkownicy podczas próby skorzystania np. z aplikacji mobilnej Facebook otrzymali komunikat o wylogowaniu. Próba ponownego zalogowania jest niemożliwa nawet mimo wpisywania hasła.

Nie działa Facebook, a do tego Instagram i Messenger — awaria dotyczy zatem wszystkich serwisów należących do rodziny Meta. Problem ma charakter globalny, ponieważ zgłoszenia nadchodzą nie tylko z Polski, ale również innych obszarów świata. W samej Polsce liczba zgłoszeń awarii Facebooka przekroczyła już sto tysięcy i cały czas rośnie. W Stanach Zjednoczonych o awarii zakomunikowało prawie pół miliona osób.

Na ten moment nie działają też alternatywne sposoby odzyskiwania dostępów do kont, jak przypomnienie hasła, czy kody autoryzacyjne wysyłane na skrzynkę pocztową i SMS. Awaria jest na tyle duża, że najpewniej nikt z nas nie może obecnie korzystać z platformy. Początkowo myślałem, że moje konto zostało skradzione. Szybko jednak okazało się, że Facebook po prostu przestał działać.

Obecnie nie otrzymaliśmy jeszcze żadnego komunikatu czy wyjaśnienia ze strony Mety. Firma najpewniej jest w trakcie naprawiania problemu, choć usterka może w rzeczywistości być poważnym problemem. Cóż, pozostaje nam korzystać z Twittera (a w sumie to z X). Ten serwis akurat nieprzerwanie działa. Co jeszcze można zrobić w tej sytuacji? Na pewno nie resetujcie swojego hasła — procedury i tak nie da się przeprowadzić.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie