F1 22 rzeczywiście bez trybu fabularnego. Czy kampania ma szanse wrócić?

F1 2021 - zrzut ekranu
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Lee Mather odniósł się do kwestii braku trybu kampanii fabularnej w nadchodzącym F1 22. Niestety mamy złe wieści dla tych, którzy liczyli na nieprawdziwość dotychczasowych informacji.

Zgodnie z niedawnym przeciekiem w grze rzeczywiście ma zabraknąć znanego trybu. Zamiast niego znajdzie się moduł zwany F1 Life czyli okazja do poznania realiów pracy w Formule 1. Jak się jednak okazuje, twórcy produkcji nie rezygnują całkowicie z kampanii:

„Nie jest to w naszych najbliższych planach w ramach dwuletniego cyklu rozwoju ustalonego z wewnętrznymi zespołami. Zapewniam jednak, że [tryb fabularny – przyp. red.] powróci w przyszłości.”

– powiedział starszy dyrektor kreatywny F1 22 Lee Mather w rozmowie z GamingBolt.

Pozbawienie tytułu trybu fabularnego twórcy motywowali chęcią dopracowania modułu F1 Life. Nie jest to jednak zbyt zrozumiała sytuacja, skoro zamierzają wrócić do kampanii w przyszłych odsłonach gry. Decyzja może dziwić również ze względu na sporą popularność trybu. Zadebiutował wprawdzie dopiero w tytule z 2021 roku, lecz spotkał się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony wieloletnich fanów cyklu F1, jak i nowych graczy. Teraz zostaje nam już tylko liczyć na to, że moduł F1 Life będzie na tyle zajmujący, iż gracze nie odczują braku kampanii w rozgrywce.

Premiera F1 22 nadejdzie już za niewiele ponad miesiąc – 1 lipca 2022 roku. Trzy dni wcześniej, czyli 28 czerwca, dostęp do gry otrzymają gracze z zakupioną w przedsprzedaży specjalną Edycją Mistrzowską.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie