Experience PlayStation – dzisiaj start miesięcznego wydarzenia. Będzie pokaz PS5?

Sony nie pojawi się na E3 2020 i planuje zaprezentować PS5 przy innej okazji. Jedna z nich właśnie się rozpoczęła – miesięczne wydarzenie Experience PlayStation w Nowym Jorku. To właśnie w tym mieście po raz pierwszy pokazano PS4 Pro. Historia się powtórzy?

Sony dopiero co ogłosiło oficjalnie, że nie pojawi się na targach E3 2020, zatem PS5 zostanie ujawnione w innym czasie. Japończycy z pewnością nie będą chcieli czekać do czerwca i spekuluje się, że next-gen zostanie zaprezentowany o wiele wcześniej. Okazją do takiego eventu mogłoby być Experience PlayStation, które rozpoczyna się dzisiaj w Nowym Jorku.

Zacznijmy od tego, że Experience PlayStation odbywa się w dniach między 14 stycznia a 16 lutego 2020 roku i pozwoli fanom świętować 25 lat marki przy grach na PS4 i PS VR. Ci mogą odwiedzać we wspomnianym terminie Sony Square w Big Apple (Nowy Jork) i każdego dnia bawić się przy wybranych tytułach.

Mogłoby się wydawać, że to zwykłe przedłużenie świętowania 25. lecia PlayStation, lecz czas i miejsce są niezwykle ciekawe. Przypomnijmy, że według ostatnich nieoficjalnych doniesień, PS5 ma zostać ujawnione na PlayStation Meeting w dniu 5 lutego 2020 roku właśnie w Nowym Jorku. Impreza może być częścią trwającego Experience PlayStation i co tu dużo gadać – pokaz nowej generacji byłby doskonałym zwieńczeniem trwającego święta PlayStation. Serwis GamesRadar wspomina ponadto, że w NY – na specjalnym wydarzeniu – pokazano przecież PS4 Pro, zatem historia może się powtórzyć.

Szykuje się zatem niezwykle emocjonujący miesiąc i mamy nadzieję, że zakończy się ogromnym show z PlayStation 5 w roli głównej.

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: