Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

1 komentarz

Gry na PS5 nie trafią na PS4, informuje Sony

W wywiadzie z GameIndustry.biz szef Sony Interactive Entertainment Jim Ryan wyjawił, że w produkcje firmy na PS5 nie zagramy na konsoli obecnej generacji.

Przedstawiciele Microsoftu informowali już jakiś czas temu, że tytuły na Xboksa Series X będą dostępne również na Xboksa One – tak ma być jeszcze przez dwa lata. Wygląda na to, że Sony nie podziela takiej polityki – z niedawnych słów CEO SIE wynika, że produkcje Sony na next-gena nie będą działały na PS4.

Zawsze mówiliśmy, że wierzymy w generacje. Naszym zdaniem, jeśli już zdobywamy się na ten trud, by stworzyć next-gena, to nowa konsola powinna zawierać funkcje i korzyści, których nie ma w obecnym systemie. A oprócz tego chcemy robić gry, które wykorzystują w pełni potencjał tego sprzętu – powiedział Jim Ryan. – Bez względu na to, czy to jest Dual Sense, czy dźwięk 3D, czy różne zastosowania dysku SSD – to właściwy czas, by dać naszej społeczności coś nowego i innego, czym fani PlayStation będą mogli cieszyć się wyłącznie na next-genie.

Jednocześnie szef SIE zaznaczył, że firma nie zapomni o posiadaczach sprzętu obecnej generacji. Nie wiadomo jednak, w jaki sposób Sony będzie wspierać PS4.

Oprócz tego Jim Ryan wyraźnie potwierdził w rozmowie, że premiera next-gena odbędzie się zgodnie z terminem. Sprzęt trafi do sklepów na całym świecie w okresie świątecznym.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się