Abandoned PS5

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Kolejny exclusive z PS5 trafi na PC

Dwa miesiące temu Blue Box Game Studios zapowiedziało horror Abandoned, który miał być produkcją na wyłączność dla PS5. Teraz okazuje się, że wieści o ekskluzywności mogły nie być prawdziwe.

Na początku kwietnia pisaliśmy o prezentacji Abandonedsurvival horroru z widokiem pierwszoosobowym od holenderskiego studia Blue Box Game Studios. Podczas zapowiedzi twórcy ujawnili, że tytuł będzie exclusive’m dla PS5. Natomiast wczoraj nadeszło sprostowanie: zespół zasugerował, że ich projekt wyląduje również na pecetach.

Chodzi mianowicie o wpis Holendrów na Twitterze, a ściślej mówiąc ich odpowiedź na komentarz gracza, który napisał, że i tak nie ma PS5. Studio odpowiedziało krótko: społeczność pecetowa będzie zadowolona. Media zauważyły wpis i doczytują się w nim ukrytej zapowiedzi wydania horroru na PC.

W Abandoned gracze wcielą się w postać Jasona Longfielda, który z niewiadomych przyczyn trafi do ciemnego i złowieszczego lasu. Bohater będzie musiał dowiedzieć się, dlaczego tam się znalazł – i za wszelką cenę przetrwać.

O tej grze wiadomo jeszcze niewiele. Spekuluje się, że jest to projekt Hideo Kojimy – na przykład reboot anulowanego Silent Hills – a Holendrzy to tylko przykrywka. Ale to się jeszcze okaże – gracze prowadzą w tym temacie wnikliwe śledztwo, o czym informowaliśmy niedawno tutaj. Co wiadomo na pewno, to to, że Abandoned ma mieć ultrarealistyczną oprawę wizualną – i istotnie, trudno odróżnić screeny z produkcji od zdjęć.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się