Kolejny exclusive z PS5 trafi na PC

Abandoned PS5
Newsy PC PS5

Dwa miesiące temu Blue Box Game Studios zapowiedziało horror Abandoned, który miał być produkcją na wyłączność dla PS5. Teraz okazuje się, że wieści o ekskluzywności mogły nie być prawdziwe.

Na początku kwietnia pisaliśmy o prezentacji Abandonedsurvival horroru z widokiem pierwszoosobowym od holenderskiego studia Blue Box Game Studios. Podczas zapowiedzi twórcy ujawnili, że tytuł będzie exclusive’m dla PS5. Natomiast wczoraj nadeszło sprostowanie: zespół zasugerował, że ich projekt wyląduje również na pecetach.

Chodzi mianowicie o wpis Holendrów na Twitterze, a ściślej mówiąc ich odpowiedź na komentarz gracza, który napisał, że i tak nie ma PS5. Studio odpowiedziało krótko: społeczność pecetowa będzie zadowolona. Media zauważyły wpis i doczytują się w nim ukrytej zapowiedzi wydania horroru na PC.

W Abandoned gracze wcielą się w postać Jasona Longfielda, który z niewiadomych przyczyn trafi do ciemnego i złowieszczego lasu. Bohater będzie musiał dowiedzieć się, dlaczego tam się znalazł – i za wszelką cenę przetrwać.

O tej grze wiadomo jeszcze niewiele. Spekuluje się, że jest to projekt Hideo Kojimy – na przykład reboot anulowanego Silent Hills – a Holendrzy to tylko przykrywka. Ale to się jeszcze okaże – gracze prowadzą w tym temacie wnikliwe śledztwo, o czym informowaliśmy niedawno tutaj. Co wiadomo na pewno, to to, że Abandoned ma mieć ultrarealistyczną oprawę wizualną – i istotnie, trudno odróżnić screeny z produkcji od zdjęć.

Dagmara Kottke
O autorze

Dagmara Kottke

Redaktor
Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie