Evolve od teraz darmowe, lecz nie dla wszystkich

Studio Turtle Rock ratuje swoją grę przechodząc na model free-to-play.

Evolve nie osiągnęło popularności, o jakiej marzyli deweloperzy, którzy jednak nie poddają się i informują, że zmieniają sposób dystrybucji gry na free-to-play z mikropłatnościami. Dotyczy to jednak tylko wersji na PC, zatem jeśli ktoś chce pograć w Evolve na PlayStation 4 czy Xbox One, nadal musi zapłacić za pełną wersję tytułu.


Posiadacze komputerów będą mogli już dzisiaj wieczorem przystąpić do testów beta Evolve. Twórcy tytułu obiecują nam przy tym częste aktualizacje i wsparcie.

Nie wiadomo dokładnie, jak będą wyglądać mikropłatności w darmowym Evolve, lecz pewnie skończy się na tym, że gracze otrzymają główną część gry za free, a jeśli będą chcieli dokupić skórki dla postaci, nowe bestie czy inne dodatki, trzeba będzie sięgnąć po gotówkę. Jeśli jednak już wcześniej zapłaciliście ze Evolve, w wersji free-to-play wszystko zostanie dla Was odblokowane.

Darmowe Evolve doczeka się również kilku zmian. Chodzi o poprawiony interfejs użytkownika, system rozwoju postaci czy zmiany w balansie klas. Do tego Turtle Rock obiecuje poprawienie stabilności oraz szybsze czasy ładowania. Poniżej przypominamy zwiastun premierowy Evolve:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

95 Shares
Share95
+1
Tweet