Darmowe Evolve – coraz więcej graczy w sieci

Przez miesiąc liczba graczy zwiększyła się o 7307%.

Evolve od niedawna przeszło na model free to play, co oznacza, że gracze mogą pobrać produkcję za darmo. Jak to wpłynęło na zainteresowanie grą? Jak nietrudno się domyślić, bardzo! Według oficjalnych statystyk z gry, obecnie jest ponad 200 tys. aktywnych graczy, co oznacza, że zainteresowanie wzrosło o mniej więcej 7307%. Kilka tygodni temu, zanim gra przeszła na model f2p, graczy było zaledwie kilka tysięcy.

Twórcy obiecali, że będą chcieli cały czas rozwijać grę, dorzucając nowe elementy. Możemy się spodziewać, że skoro sama gra jest darmowa, to będą one płatne.


Evolve
Evolve

Darmowe Evolve – tłum graczy rzucił się na produkcję

Twórcy gry poinformowali na Twitterze, że przez tydzień udało im się zebrać aż 1 mln nowych graczy w Evolve. Póki co Evolve w wersji darmowej dostępne jest wyłącznie na komputerach. Wersja na PlayStation 4 oraz Xboksa One trafi dopiero za kilka tygodni. Twórcy muszą bowiem wypróbować serwery na PC i przygotować się na zalew kolejnych graczy.

Nie da się ukryć, że wydanie Evolve w wersji darmowej był bardzo dobrym ruchem ze strony twórców. Gra nie cieszyła się dużą popularnością. Przed przejściem na model f2p miała zaledwie 100 aktywnych graczy, teraz jest ich ponad 8500.

Darmowe Evolve ma doczekać się niebawem kilku zmian. Chodzi o poprawiony interfejs użytkownika, system rozwoju postaci czy zmiany w balansie klas. Do tego Turtle Rock obiecuje poprawienie stabilności oraz szybsze czasy ładowania.

 

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

54 Shares
Share54
+1
Tweet