Twórcy Fortnite’a przekażą dziesiątki milionów dolarów na pomoc Ukrainie

Fortnite - Epic Games - drużyna bohaterów
Mobile PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Epic Games zadeklarowało się przekazać 100% swoich zysków z Fortnite zebranych w najbliższych dniach na pomoc Ukrainie. Akcja ma potrwać dwa tygodnie, a już pierwszego dnia zebrano astronomiczną kwotę.

W społeczności Fortnite drzemie ogromna siła, której wiele osób mogło się nie spodziewać. Już pierwszego dnia zbiórki pieniędzy zebrano 36 milionów dolarów, czego zdecydowanie wiele osób mogło się nie spodziewać. Podkreślę to jeszcze raz – „tylko tyle” zebrano w ciągu pierwszego dnia 14-dniowej akcji.

W związku z zebraniem tak rekordowej sumy w zaledwie 1 dzień można śmiało zakładać, że kwota, którą ostatecznie przekaże Epic organizacjom charytatywnym, będzie oscylować w granicach około 400-500 milionów dolarów. Być może w najbliższych dniach zostanie zorganizowany dodatkowy event w sklepie Fortnite, by jeszcze bardziej zachęcić graczy do wydawania pieniędzy. Tamtejsze przeceny zresztą są dość popularnym zjawiskiem, więc nie zdziwię się, jeśli dokładnie tak będzie.

Dla porównania CD Projekt RED, Techland i Ten Square Games przekazały na pomoc Ukrainie po 1 mln złotych. Oczywiście nie jest to żadna licytacja, kto da więcej na pomoc, ponieważ liczy się „każdy grosz”. Mimo to, widać od razu jak wielkim budżetem mogą operować wymienione firmy.

Dołożyliście swoją wirtualną cegiełkę do akcji charytatywnej Epic Games?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie