Epic Games na pomoc Ukrainie. Firma przekaże wszystkie wpływy z Fortnite

Epic Games na tle flagi Ukrainy
Mobile PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Trwa wojna w Ukrainie. Epic Games postanowiło przekazać na pomoc najechanemu krajowi miliony dolarów. Firma zobowiązała się do przeznaczenia na ten cel 100% dochodów z Fortnite.

Epic ma gest!

Wojna w Ukrainie. Fortnite rusza na pomoc

Firma Epic Games niedawno pokazała zwiastun nowego sezonu Fortnite. Tym razem do gry trafią skórki m.in. Iron Mana i Doktora Strange’a. Największą zmianą wydaje się chyba jednak porzucenie mechaniki budowania. Problem w tym, że dość niefortunnie głównym motywem nowego sezonu stał się… ruch oporu.

Dla niektórych może wydawać się to kontrowersyjne, a przynajmniej w świetle ostatnich wydarzeń w Ukrainie. Mimo wszystko warto pamiętać, że tego typu eventy planuje się ze sporym wyprzedzeniem. Aby jednak nie pozostawiać niesmaku, Epic zobowiązał się na pomoc krajowi najechanemu przez rosyjskiego agresora.

Producent przekaże całe 100% swoich dochodów z Fortnite z okresu 20 marca – 3 kwietnia na ten szczytny cel. No ale ile popularne battle royale jest w stanie zarobić w ciągu dwóch tygodni? Najpewniej dość sporo, bo w 2020 roku gra zarobiła około 2,5 mld dolarów. Trend jest jednak rosnący. Najpewniej Epic przekaże na rzecz Ukrainy naprawdę wiele, nawet do 100 mln dolarów.

W wysiłkach Epica wesprze go również Xbox, który dołączy do akcji, przekazując swoje wpływy z Fortnite. Firma wyjaśnia, że każdy może dorzucić swoją cegiełkę, kupując przedmioty w sklepie gry za rzeczywiste pieniądze.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie