Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Kolejny shooter w klimatach II wojny światowej coraz bliżej Xboksa One

Podczas tegorocznych targów E3 Gaijin Entertainment, rosyjski deweloper i wydawca oraz Darkflow Software ogłosili, że strzelanka MMO Enlisted zostanie wydana w Xbox Game Preview. Fani będą mogli sprawdzić, jak gra zachowuje się na platformie i dostaną okazję podzielenia się swoimi opiniami z programistami. 

Gracze korzystający z Xbox Game Preview jeszcze w 2018 roku wezmą udział w bitwach II wojny światowej wcielając się w rolę żołnierzy amerykańskich, radzieckich i niemieckich. Setki żołnierzy, tysiące latających kul, a do tego wyjątkowa mechanika kontrolowanych przez AI oddziałów sprawiają, że tradycyjna wojskowa gra multiplayer zmieni się w dużo bardziej realistyczne i dynamiczne batalie. Enlisted będzie oferować kilka trybów rozgrywki, począwszy od długich i wieloetapowych bitew, po krótkie i szybkie potyczki, a kończąc na trybie Battle Royale.

Realizm, jaki staraliśmy się osiągnąć w Enlisted, oznacza przede wszystkim trudne warunki bitew, w których podczas jednego ataku możemy stracić nawet setki żołnierzy oraz broń, wzorowaną na sprzęcie z II wojny światowej. Dzięki temu osiągnęliśmy to, do czego dążymy w Enlisted, czyli zwiększyliśmy liczbę graczy zainteresowanych gatunkiem realistycznego FPS – powiedział Alexander Polyakov, producent Darkflow Software.

Wersja Enlisted, dostępna na Xbox Game Preview, pozwoli graczom testować kilka trybów gry: Inwazja, Ofensywa, Bitwa Miejska oraz Battle Royale. Pierwszy z nich oferuje wrzucenie użytkowników prosto w środek bitwy z asymetryczną rozrywką, w której dwie drużyny będą musiały wykonać różnego rodzaju zadania: od próby przejęcia nowych terytoriów do zlikwidowania wszystkich najeźdźców. Każdy gracz utworzy i poprowadzi oddział kontrolowanych przez SI żołnierzy. Istnieje również opcja przeskakiwania z członka drużyny, który umarł na następnego, co pozwala na powrót do walki w mgnieniu oka bez utraty cennych minut. Tryb Ofensywny pozwoli na budowę fortyfikacji, prowadzenia pojazdów i korzystania z broni dużego kalibru. Warto zaznaczyć, że odległości na mapie będą większe niż w Inwazji, więc wartość każdej decyzji będzie większa.

W grze pojawi się rozgrywka w formacie Battle Royale wraz z unikalnym drużynowym trybem. Każda drużyna będzie reprezentowała jeden z narodów, które walczyły w II wojnie światowej. Do dyspozycji graczy oddane zostaną wielkie i ciężkie pojazdy, m.in. czołgi. Testy trybu mogliście ujrzeć m.in. podczas wydarzenia primaaprilisowego. Jest on również obecnie dostępny jako osobny tytuł na PC: http://gameroyale.net/ (dostępny za darmo).Źródło: materiał producenta

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%