Deweloperzy nieczęsto dzielą się takimi informacjami przed premierą gry

Piranha Bytes odsłania zakamarki swojej najnowszej produkcji.

Elex zadebiutuje w trzecim kwartale tego roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, jednak już teraz możemy zobaczyć coś, co raczej nie jest udostępniane graczom przed premierami gier.

Deweloperzy udostępnili grafikę, która prezentuje spory kawał mapy świata Elex – możemy spojrzeć na niemal cały teren, jaki przyjdzie nam eksplorować w grze! Świat tytułu będzie dosyć zróżnicowany, zwiedzimy tereny pokryte śniegiem, zielone lasy czy strefę pustynną oraz wulkaniczną. Mapa poprzecinana jest również licznymi rzekami i dużymi jeziorami. Na jej obrzeżach znajdziemy też wyspy. Nie myślcie jednak, że płynąc na nie zwiedzimy przy okazji tętniące życiem głębiny…

Elex – mapa świata (otwórz w nowym oknie, by zobaczyć pełny rozmiar).

Deweloperzy z Piranha Bytes odpowiedzieli na pytania fanów poprzez forum gry, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że w Elex nie będzie możliwości nurkowania. Odpalając tytuł otrzymamy jednego bohatera, któremu nie zmienimy płci na piękną, ani nie dostosujemy szczegółów wyglądu. Po prostu zagramy postacią, którą stworzą dla nas twórcy.

Część bohaterów niezależnych ma być nie do ruszenia, po prostu ich nie zabijemy, choć z czasem ma się to zmieniać (czyli po jakimś czasie nietykalność zniknie). Postacie niezależne będą mogły na nas donieść władzom, jeśli zaczniemy okradać ich domy, a jeśli złapią nas na gorącym uczynku, nie będą stały z założonymi rękoma. Usłyszymy przy tym kilka grubych epitetów pod naszym adresem.

Choć przez większość czasu mamy zwiedzać powierzchnię ziemi, nie zabraknie jaskiń i lochów, do których zejdziemy. Plecak odrzutowy nie będzie natomiast dodatkiem, z którego skorzystamy jedynie klika razy. Gadżet ma być bardzo ważny i często polatamy, by ukończyć nasze zadanie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.