Narzekacie na grafikę w Elex? Deweloper broni się trochę dziwnym porównaniem

Oficjalna konfrontacja od twórców gry.

Wiemy, że grafika to nie wszystko i wiemy, że w przypadku RPG najważniejsza jest fabuła i bogaty, wciągający świat. Jednak od pierwszych zapowiedzi gry Elex studio Piranha Bytes znalazło się pod odstrzałem wielu graczy za średnią jakość wizualną nadchodzącej gry, co wydaje się niestety największą bolączką produkcji.

Odnoszę wrażenie, że właśnie takim osobom deweloper chce udowodnić swoim najnowszym filmikiem promującym Elex, że tytuł przez ostatni rok bardzo wyładniał i wygląda naprawdę przyzwoicie. Studio Piranha Bytes wrzuciło do sieci porównanie grafiki w Elex 2016 vs 2017 i niby wszystko jest w porządku, lecz szczerze mówiąc wersja sprzed roku wygląda jak nieociosana alpha i trochę dziwnie wygląda porównanie takiego builda z końcowym produktem. To tak, jakby porównać dom w stanie surowym z pięknie wykończoną willą.

Premiery gier (9-15 października 2017). Koniec pewnej epoki w CoD, II wojna światowa, mocny horror…

Z drugiej strony, skoro Elex wyglądał tak fatalnie rok temu, to naprawdę możemy się cieszyć, że obecnie wygląda tak… średnio.

Jakby nie było, liczymy na wciągającą zabawę, która przysłoni wszystkie wizualne braki nowej gry słynnego dewelopera. Bogaty oraz zróżnicowany świat Elex wydaje się być bardzo kuszący i pewnie niejeden fan RPG zatopi się w jego eksploracji z prawdziwą przyjemnością.

Przypominamy, że premiera Elex została zaplanowana na 17 października tego roku. Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.