Pierwsza recenzja nowej gry od twórców Gothic

Kto powinien zagrać w nową grę od Piranha Bytes, a komu raczej się nie spodoba?

Pierwsza Recenzja Elex wylądowała w sieci za sprawą niemieckiego serwisu GameStar. Ocena 85/100 jest całkiem przyzwoita, lecz jak możemy przeczytać w tekście recenzji, nie każdy gracz będzie z Elex zadowolony.

Wielkim plusem Elex są zadania poboczne i ogólnie nieliniowość fabuły, co wynika przede wszystkim z tego, że możemy opowiedzieć się po stronie jednej z trzech spotykanych w grze frakcji. Sam wątek główny jest jednak trochę niespójny, choć i tak GameStar twierdzi, że lepszej gry studio Piranha Bytes nie popełniło od czasów Gothic 2.

13 premier gier na nowy tydzień. I wojna światowa, realistyczne wyścigi, trochę kosmosu, RPG…

Co zawodzi? Tak, jak można się było tego spodziewać, recenzent wytyka nie najlepszą oprawę graficzną oraz zbytnie podobieństwo postaci niezależnych. Sama walka również do doskonałych nie należy i jest trochę chaotyczna.

Recenzja Elex zawiera również stwierdzenie, że jeśli komuś nie podobały się wcześniejsze tytuły od niemieckiego studia, w tym najnowszym nie mają czego szukać. Reszta powinna kupować i grać raczej bez zastanowienia! Czas przejścia gry oszacowano na około 50-60 godzin.

Skoro wspomnieliśmy o grafice, poniżej znajdziecie porównanie Elex na PC w minimalnych oraz maksymalnych ustawieniach. Przypominamy, że premiera Elex została zaplanowana na 17 października. Zagramy na blaszkach oraz konsolach PS4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.