Zobaczcie, jak bossowie w Elden Ring walczą przeciw sobie. Prosty trik gracza ułatwia grę

Elden Ring - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Zapewne mało graczy zdaje sobie sprawę z istnienia takiej możliwości. W Elden Ring bardzo łatwo skłonić wroga do walki ze swoimi towarzyszami.

Kto by się spodziewał – gra nagle staje się o wiele prostsza!

Elden Ring i ukryte mechaniki

Najnowsza pozycja od From Software to zadziwiająco obszerna pozycja, w której wielu graczy spędzi mnóstwo godzin. Już pomijając olbrzymi, pełen sekretów świat i wysoki poziom trudności. Gracze mają tu także sporo narzędzi do zabawy, a o wielu z nich gra w zasadzie milczy.

Dlatego cieszymy się bardzo, że gracze na Reddicie chętnie dzielą się swoimi kolejnymi odkryciami. Jeden z nich wrzucił na portal krótki filmik, w którym pokazuje, jak skierować dwóch wrogów przeciwko sobie. I, co najważniejsze, daje tu konkretny przykład dwóch bossów, czyli spotykanych w Caelidzie Ogarów Pogrzebowego Złotego Drzewa.

Wystarczy bowiem wielokrotnie rzucić we wroga kryształową strzałką. Skumulowanie obrażeń wywoła u niego zamroczenie, przez które zaczyna on atakować także swoich kompanów. To wyjątkowy sposób na pokonanie szczególnie wspomnianych tu bossów, którzy potrafią napsuć postaciom z niskim poziomem sporo krwi.

Szkoda tylko, że nie działa na wszystkich wrogów. Choć wydaje się idealnym narzędziem do walki z pokazanymi wyżej bossami, inni potężni przeciwnicy niekoniecznie mogą tak zareagować na nasz atak. Warto również podkreślić, że każdy „kryształowy” przeciwnik będzie na ten efekt odporny. Choć, jak wspomina autor posta, „kamienni” wrogowie mu podlegają.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie