Elden Ring wciąż bije rekordy. I to dość skrajne

Elden Ring wciąż bije rekordy. Tym razem jednak dość mocno skrajne
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Elden Ring nie przestaje zaskakiwać. Okazuje się, że wielki hit od From Software zdobył dwa, ale za to dość mocno skrajne, osiągnięcia.

Gra od From Software zdobyła nie tylko najwięcej nagród gry roku, ale również i najważniejszą statuetkę – w trakcie The Game Awards 2022. To jednak nie koniec, bo warto zwrócić uwagę również na nieco mniejsze osiągnięcia.

Elden Ring i kolejne rekordy

Tegoroczny wielki soulslike okazał się grą, która zdecydowanie przekonała do siebie masę graczy. Patrząc na statystyki witryny howlongtobeat (na której gracze dzielą się czasem przejścia danych produkcji) możemy jednoznacznie zobaczyć, że Elden Ring został ukończony przez największą liczbę odbiorców. Statystyki pokazują ponad 5,9 tys. użytkowników, którzy ukończyli tę produkcję. Czemu to takie ciekawe? Z paru powodów.

Po pierwsze – ER to wielka gra. I mam na myśli – naprawdę wielka. Tytuł jest w stanie zagwarantować ponad 50 godzin zabawy, ale bez problemu można wręcz „zgubić się” w nim na ponad 100. Tak „opasłe” produkcje mają zwyczajowo dość niski współczynnik ich ukończenia. Jest to więc co najmniej imponujące. Z drugiej strony warto zobaczyć, że na drugim miejscu statystyk jest Stray. To o wiele mniejsza i znacznie krótsza gra.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że ER jest także grą, od której odbiło się najwięcej odbiorców. Na ten moment przerwę (na stałe albo tymczasową) potwierdziło 267 osób. Jest to ponad dwukrotnie więcej niż Tunic, które znajduje się na drugim miejscu rankingu.

Warto jednak pamiętać, że dane zebrane zostały z udziałem graczy, którzy dzielą się na stronie swoimi osiągnięciami – w tym tymi mniej chlubnymi. Ciężko więc jest je przenieść na szerszą liczbę odbiorców czy uznać za wyznacznikiem jakiejś średniej. Niemniej rekordy jednoznacznie pokazują, jaki rodzaj graczy najchętniej korzysta ze stron w stylu howlongtobeat.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie