Minimalne wymagania sprzętowe Elden Ring są dość wysokie

Elden Ring - zrzut ekranu
PC

Od premiery Elden Ring dzieli nas ledwie kilkanaście dni. Produkcja From Software skąpała się w złocie, a jednak do tej pory nie poznaliśmy pełnych wymagań sprzętowych. Na chwilę ujawniono jednak minimalną specyfikację komputerów.

Na chwilę, bo minimalne wymagania pojawiły się na karcie Steam gry, a niedługo później z niej zniknęły – podaje PC Gamer. Najwyraźniej ktoś trochę się pospieszył z publikacją informacji, ale w internecie nic nie ginie.

Oto minimalne wymagania sprzętowe Elden Ring:

  • System operacyjny: Windows 10, Windows 11
  • Procesor: Intel Core i5 8400 lub AMD Ryzen 3 3300X
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 1060 3 GB VRAM lub AMD Radeon RX 580 4 GB VRAM
  • Pamięć: 12 GB RAM
  • Dostępne miejsce na dysku: 60 GB

Jak na „najbardziej przystępne” wymagania sprzętowe gry, która nie powala (choć nie bez powodu) oprawą, zaprezentowana specyfikacja jest całkiem mocna. Najniższe wymagania Elden Ring są wyższe niż na przykład te z Shadow Warrior 3 czy Dying Light 2.

Choć do uruchomienia gry nie potrzebujemy bestii wydajności, aż strach pomyśleć, jaka jest rekomendowana specyfikacja sprzętowa do grania na wyższych ustawieniach. Nie ulega jednak wątpliwości, że o tym, jak gra zadziała na Waszych sprzętach w dużej mierze zadecyduje jej optymalizacja. Miejmy nadzieję, że From Software się do niej przyłożyło.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie