Wymagania sprzętowe Dying Light 2. Jedni się ucieszą, drudzy rozważą zakup nowej karty

Dying Light 2 - grafika
PC

Dying Light 2 zostało ozłocone, a więc twórcom nie zostało już wiele do roboty – teraz jest czas na wprowadzanie ostatnich szlifów do gry. To też idealny moment na ujawnienie wymagań sprzętowych.

Te minimalne są bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Aby zagrać na najniższych ustawieniach, wystarczy nam komputer z niższej półki wyposażony w i3-9100 oraz GTX 1050 Ti. Rekomendowane wymagania sprzętowe do 1080p i 60 fps również nie przerażają, bowiem zamykają się na RTX 2060 z 6 GB pamięci VRAM.

Natomiast zaniepokojeni mogą być gracze, którzy liczyli, że pograją z włączonym ray tracinigiem. Minimalne ustawienia RT, 30 fps i 1080p wymagają RTX 2070, czyli już dość mocnej karty.

Naprawdę problematycznie robi się jednak przy rekomendowanej specyfikacji do ray tracingu. Aby zagrać w 60 fps i 1080p z wysokimi ustawieniami RT, potrzebujemy RTX 3080 z 10 GB pamięci VRAM. Aż boję się myśleć, jaki komputer będzie potrzebny do rozgrywki w rozdzielczości 4K.

Techland potwierdził też, że gra wesprze technologię NVIDIA DLSS.

Dying Ligh 2 - wymagania sprzętowe

Niedawno ujawniono również bardzo klimatyczny zwiastun produkcji. Znajdziecie go w tym miejscu.

Dying Light 2 ukaże się 4 lutego 2022 roku. Zagramy na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch (w chmurze).

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie