Elden Ring - edycja kolekcjonerska

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

1 komentarz

Kolekcjonerka Elden Ring wyciekła do sieci. Bez zbędności, acz treściwie! [AKTUALIZACJA]

Oh, Elden Ring! Z taką kolekcjonerką, to pewnie niejeden gracz jeszcze mocniej zaostrzy na tę produkcję swoje zęby. Informacje na temat jej zawartości trafiły przedwcześnie do sieci, a najpewniej dopiero za kilka godzin miała zostać zaprezentowana.

Wszystko stało się za pośrednictwem platformy Twitch, gdzie pojawiła się reklama najnowszej produkcji studia From Software. Jak pewnie każdy wie, w sieci nic nie ginie, a długo nie trzeba było czekać, by zawartość tego specjalnego wydania była udokumentowana na Reddicie.

Kolekcjonerka gry Elden Ring - PG
Źródło: Reddit

W skład wydania kolekcjonerskiego Elden Ring wchodzi pudełko z grą, specjalny steelbook, artbook w twardej oprawie, cyfrowy soundtrack i przepiękna figurka. Ta zatytułowana jest „Malenia – Blade of Miquella” i mierzy prawie 23 cm wysokości. Ciężko ocenić, czy na pewno tak będzie, ale po wielkości trzymanego przez nią miecza myślę, że całość będzie się składać z co najmniej dwóch elementów do złożenia.

Na ten moment nieznana jest cena kolekcjonerki. Spodziewam się dość sporej ceny w Polsce, może nawet 700-800 zł. Raczej nie widziałbym za te kilka gadżetów większej kwoty, szczególnie z powodu braku jakichkolwiek zapełniaczy pokroju naklejek, litografii czy pocztówek. Mam nadzieję, że się jednak miło zaskoczę ceną, choć nie zdziwię się, jeśli będzie dokładnie na odwrót.

Najpewniej oficjalne zaprezentowanie omawianego wydania odbędzie się dzisiaj po godzinie 15:00 w ramach zapowiedzianego pokazu gameplay’u. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

[AKTUALIZACJA]

Kolekcjonerka Elden Ring z hełmem - PG

Do sieci trafił już „Pre-Order Trailer” omawianej produkcji. Wygląda na to, że poza wcześniej omawianym wariantem będzie jeszcze nieco droższy, który został wyposażony w replikę hełmu w skali 1:1. Znana też jest już cena obu kolekcjonerek. Za nieco mniej bogatą przyjdzie zapłacić 189 € (ok. 874 zł), a za tę drugą 259,99 € (ok. 1196 zł). Czy to dużo? W mojej opinii tak, aczkolwiek jestem w stanie zrozumieć sporą cenę ze względu na (mam nadzieję) adekwatną zawartość.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%