EA - logo z Dead Space w tle

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

EA ma niedługo ogłosić powrót „znanej serii”. Oto 3 najbardziej prawdopodobne wybory

EA podobno szykuje się do ożywienia jednej ze swoich znanych marek. Mamy kilka podejrzeń odnośnie tego, o które serie może chodzić.

Znany informator branżowy, Jeff Grubb, powiedział w podcaście kilka miesięcy temu, że Electronic Arts pracuje nad wskrzeszeniem znanej marki. Tajemniczym powrotem ma zająć się studio Motive, które możecie znać ze Star Wars: Squadrons i pomocy przy Battlefront II.

Teraz Grubb potwierdził, że reanimacja jednej z serii Elektroników doczeka się ogłoszenia na konferencji EA Play Live. Ta odbędzie się 22 lipca i zobaczymy na niej zapowiedzi nowych gier oraz pokazy tych już zapowiedzianych.

W tym miejscu trzeba powiedzieć jasno, że Jeff Grubb zdradził wcześniej wiele istotnych i szczegółowych informacji z obozu Electronic Arts. Warto tu wymienić chociażby ujawnienie Mass Effect Legendary Edition i Need for Speed Hot Pursuit Remastered na długo przed ich zapowiedziami. Miejcie jednak na uwadze, że wieści od Jeffa nadal należy traktować jako plotki.

EA może ożywić kilka wielkich serii

Electronic Arts ma pod sobą całą masę uznanych marek. Mamy kilka typów, które zdają się być najbardziej możliwe.

Po pierwsze, coraz głośniej mówi się o przywróceniu do życia Dead Space. Co więcej, Sam Grubb delikatnie sugerował, że chodzi mu o DS. Elektronicy nie mają w swoim katalogu gier żadnych horrorów, a dodatkowo społeczność kosmicznych straszaków stale wyczekuje na kontynuację serii lub jej odświeżenie na nowe platformy. Jak już wspominałem w załączonym wyżej artykule, bardziej spodziewałbym się tutaj remastera trylogii lub tylko pierwszej części.

Po drugie, Burnout. Tutaj jest równie ciekawie. Niedawno Sony badało zainteresowanie serią, więc coś może (ale nie musi) być na rzeczy. Mam jednak wątpliwości, czy Electronic Arts oddawałoby markę pod skrzydła Motive, kiedy ma do dyspozycji speców od gier wyścigowych, czyli Codemasters. Podobnie jak przy Dead Space, w tym przypadku również spodziewałbym się remastera.

Po trzecie, Titanfall. Do tego przypadku jestem najbardziej sceptycznie nastawiony. Mimo, że EA wskazywało na zainteresowanie marką, Respawn rzekomo pracuje teraz nad nowym IP. Co więcej, raczej wątpię, aby Respawn oddało swoją szalenie lubianą markę w ręce Motive.

Wszystko stanie się jasne 22 lipca. Konferencja EA Play Live powinna przynieść odpowiedzi na wszystkie pytania odnośnie przywrócenia jednej z serii wydawcy do życia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się