Burnout Paradise - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi: ,

Burnout powróci na PS5? Sony sprawdza zainteresowanie serią

Możliwe, że seria Burnout powróci na PS5, lub Sony chce stworzyć coś podobnego. Twórcy PlayStation sprawdzają, czy gracze mieli styczność z wyścigową marką.

Fanom wyścigów chyba nie trzeba przedstawiać Burnouta. Zabójcza prędkość efektowne zniszczenia i szarobura oprawa to znaki rozpoznawcze tej serii. Niestety, po Paraidse i jego remasterze, marka gdzieś zaginęła i do dziś nic nie wiadomo na temat ewentualnej kontynuacji.

Wygląda jednak na to, że Sony prawdopodobnie jest zainteresowane Burnout lub stworzeniem własnej gry inspirowanej klasykiem. Użytkownik Reddita podzielił się ankietą, którą otrzymał od wydawcy. Zawierała ona wiele pytań, ale jego uwagę przykuł fakt, że rzeczona seria przewinęła się w ankiecie aż dwa razy.

Naturalnie taka ankieta o niczym nie przesądza. Sony równie dobrze może badać zainteresowanie wieloma innymi markami bez głębszego celu. Niemniej nie możemy wykluczać, że coś jest na rzeczy.

Zwróćmy uwagę, że Sony nie ma już w repertuarze żadnej arkadowej gry wyścigowej. Motorstorm raczej nie powróci, Gran Turismo i Driveclub stawiają na większy realizm i tak naprawdę fani szybkich i efektownych wyścigów muszą zdać się na produkcje third-party. Nie zdziwiłbym się, gdyby Sony myślało nad własnymi, bardziej szalonymi wyścigami.

Oczywiście to tylko przypuszczenia. Sam fakt pojawienia się Burnout w ankiecie nie musi zwiastować powrotu serii, choć chyba znalazłoby się spore grono chętnych na kolejną odsłonę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%