Wiemy wszystko o EA Sports FC 24. Ujawniono gameplay, datę premiery i cenę gry

EA Sports FC 24 gameplay data premiery
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Nowa marka EA to tak naprawdę stara dobra FIFA z nowymi pomysłami. Na trailerze możemy podejrzeć nadchodzące EA Sports FC 24 i zapoznać się z rozgrywką.

O EA Sports FC 24 czytamy już jak z otwartej księgi. Po 30 latach nieprzerwanego wydawania gry sportowej producent szykuje grę niezależną od federacji FIFA. W mediach społecznościowych powtarzają to, co EA od lat mówi przy każdej odsłonie – nowy rozdział w historii, która mimo wszystko sprowadza się do tej samej gry, tylko że teraz pod inną nazwą. Bo ile by Elektronicy nie przekonywali, nie wymyślą bardziej okrągłego koła. Natomiast chcą dodać nieco kolorytu do rozgrywki, wprowadzając większy realizm i jednocześnie odrealnienie piłki nożnej. Ten paradoks możecie dostrzec w pierwszych fragmentach gameplayu z EA Sports FC 24.

EA Sports FC 24 z datą premiery

Fani mogą zacząć szykować się na kolejny sezon rozgrywek w wirtualnym świecie, mając do wyboru ponad 30 licencjonowanych lig z aktualnymi składami drużyn. Twórcy zadbają o update statystyk zawodników jak i ich wygląd, który na przestrzeni roku uległ zmianie (nowe fryzury i lekko podrasowane rysy twarzy). Na razie zaprezentowano nam tylko kilka ważnych postaci ze środowiska piłkarskiego, skupiając naszą uwagę m.in. na Haalandzie, Bellinghamie i Viniciusie Jr. w powyżej udostępnionym filmie. Resztę sprawdzimy samodzielnie już 29 września, bo na ten dzień zaplanowano światową premierę gry.

Co warto podkreślić przy okazji niniejszego ogłoszenia, EA Sports nie poprzestało tylko na aktualizacji lig. Wspominają o podrasowanym systemie HyperMotionV, silniku Frostbite The World’s Game, który podobno doczekał się rewolucji na poziomie realizmu kontroli postaci, zachowania piłki i odwzorowania naturalnych reakcji piłkarzy w trakcie meczów. Zachowajcie jednak umiar w interpretacji “nowości”, bowiem seria FIFA w podobny sposób była reklamowana każdego roku. Ale w jedną rzecz możecie już uwierzyć przed premierą – będzie rewolucja w aranżacji trybu gry. Po raz pierwszy EA zaproponuje mecze z udziałem piłkarzy obojga płci. Dotychczas opieraliśmy się na domysłach, a teraz mamy już dowód przedstawiony na trailerze. Mocno rzuca się w oczy to, że twórcy rozwijają FC 24 pod kątem piłki nożnej kobiet. W końcu z myślą o nich wypuścili już darmową grę Matchday Challenge: FIFA Women’s World Cup AU∙NZ∙2023 Edition.

FC 24 – informacje o cenie gry w wersji Standard i Ultimate

Nie musimy już dłużej zgadywać, ile będzie kosztować EA Sports FC 24 w chwili debiutu i w ramach zamówień przedpremierowych. Otóż producent za jedną kopie standardowej edycji życzy sobie 369 zł (na platformę Xbox i PlayStation). Całkiem sporo, natomiast nie tak drogo jak w przypadku edycji Ultimate. Popłyniemy z kasą jak po wejściu do kasyna, ponieważ wyceniono ją na 509 zł. Nieco mniej zapłacimy za wersję Steam, czyli odpowiednio 320 i 470 zł. Informacje o bonusach przy zakupie preorderu znajdziecie na oficjalnej stronie EA.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie