EA usuwa gry z kont? Znaleziono przyczynę problemu

EA
Newsy PC

Jakiś czas temu część graczy zaczęła skarżyć się na problem z zawartością kont EA Play. Z ich biblioteki zaczęły znikać tytuły, co spotkało się z obawą o celowe kasowanie gier. Teraz okazuje się, że oskarżenia wobec Electronic Arts były niesłuszne, a przy okazji znaleziono powód zaistniałej sytuacji. Śpijcie spokojnie, wasze gry nadal tam są.

Gry skasowane z kont? EA jest niewinne

Kasowanie gier cyfrowych z kont użytkowników platform gamingowych to koszmar, który śni się nam czasem z okazji dziwnego podejścia do nie-fizycznych wydań gier. Mowa przecież o udzielaniu swego rodzaju licencji, która może zostać zabrana lub skasowana. Tak zrobił przecież Ubisoft, pozbawiając graczy dostępu do gry wyścigowej The Crew. Czy istnieje ryzyko, że kiedyś zostaną nam zabrane inne produkcje? Nie wiadomo, ale obawy nadal pozostają.

Tym bardziej niepokojące okazały się niedawne wieści płynące od części użytkowników usługi EA Play. Jak informowali, z ich kont skasowano część tytułów. Po prostu zniknęły, bez konkretnej informacji. Szybko zaczęto podejrzewać jeden z dwóch scenariuszy — albo EA robi coś bardzo nie w porządku, albo pojawił się błąd w działaniu usługi. Na nasze szczęście prawdą okazała się druga opcja.

Część graczy rozwiązała problem samodzielnie. Wystarczyło bowiem zrestartować aplikację, co jest oczywistym narzędziem do rozwiązywania wielu problemów. U innych to nie zadziałało. Ostatecznie Electronic Arts poinformowało, że sprawa wynika z błędu, który został już zlokalizowany i naprawiony. W tym momencie usługa powinna już działać prawidłowo, a gry mają być na swoim miejscu.

Źródło: Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie