EA Access na PS4. Screen z PS Store wywołał kolejną dyskusję

Już w zeszłym miesiącu pojawiły się spekulacje, że Sony dogada się z Electronic Arts i usługa EA Access zawita na PS4. Dzisiaj wracamy do tematu.

Jeden z użytkowników forum Reddit opublikował screena (wrzucamy na końcu newsa) przedstawiającego logo EA Access zauważone w brazylijskim PlayStation Store. Nie wiadomo jednak, czy obrazek jest prawdziwy, a osoba, która go opublikowała, osobiście nie wykonała PrtSc, tylko znalazła zdjęcie na lokalnej grupie czatu na PlayStation 4. Możliwe zatem, że to sprytnie wykonany fake, choć oczywiście może być wręcz odwrotnie i na skutek błędu jednego z pracowników PS Store, opcja została na jakiś czas wyświetlona w sklepie Sony.

Przypominamy, że w lutym tego roku, przy okazji publikacji wyników finansowych, Electronic Arts ujawniło, że w nadchodzącym roku planuje zaoferować usługę subskrypcji na innej ważnej platformie.

Nie powiedziano wprost, że chodzi o EA Access, lecz jest to wielce prawdopodobne. Elektronicy nie chcą również ujawniać, o jaką ważną platformę chodzi. Bardzo możliwe, że mowa o PlayStation 4. Kto wie, może Sony zmienia zdanie na temat EA Access tak samo, jak to robi w przypadku funkcji cross-play.

Serwis GameSpot poprosił EA o komentarz, lecz w odpowiedzi otrzymał jedynie: Brak dalszych szczegółów do udostępnienia w tym momencie.

Czym jest EA Access? To usługa w postaci abonamentu (14,99 zł miesięcznie), dzięki której możesz grać w największe hity EA, ile tylko dusza zapragnie, dostępna na konsoli Xbox One oraz PC (w przypadku komputerów nosi nazwę Origin Access). Opłacając abonament, mamy wybór do określonej puli gier, która stale się powiększa. Ponadto gracze dostają specjalne zniżki na gry oraz często szybszy dostęp do premierowych tytułów.

EA Access na PS4

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.