Oto wyniki badania na temat polskich graczy

Jak wygląda profil polskiego gracza?

Pięć dni temu przedstawialiśmy Wam kilka pierwszych wniosków z badania #jestemgraczem. Dziś przyszedł z kolei czas na przedstawienie pełnych wyników. Z tej okazji przygotowany został streaming, który mogliście oglądać od godziny 17.00. To właśnie tam autorzy badania, przedstawili swój pełny raport. Oprócz tego, podczas prezentacji wyników badania, byli obecni specjaliści, którzy opowiadali sporo ciekawych rzeczy.

Do tej pory z badania dowiedzieliśmy się chociażby, że aż 72 procent graczy przeczytało w ubiegłym roku książkę dla przyjemności. To o 13 punktów procentowych więcej niż wśród ogółu Polaków przebadanych przez CBOS w ramach badania Aktywności i doświadczenia Polaków w 2013 r. Gracze to również fani kina. Tutaj różnica w stosunku do ogółu mieszkańców Polski jest największa i wynosi aż 38 procent. O wiele częściej uczestnicy wirtualnej rozgrywki obcują także z kulturą wysoką: teatrem, koncertami czy wizytami w muzeum.

Poniżej możecie zobaczyć infografikę z wynikami badania:

jestem graczem

#jestemgraczem to inicjatywa zrealizowana przez IPSOS na zlecenie producenta kart graficznych Sapphire. PlanetaGracza.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

#jestemgraczem wyniki badania graczy – streaming na żywo:

Watch live video from JestemGraczemCom on www.twitch.tv

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.