Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Dysk SSD w PS5 najszybszy? Lepszy już teraz istnieje na PC

Sony oraz Epic Games wspominali, że dysk SSD, który znajdziemy na wyposażeniu PS5, będzie przełomem niedostępnym na PC. Czyżby?

Dysk SSD w PS5… tak, wiele o nim słyszeliśmy i wielu z Was na pewno stwierdzi, że zdecydowanie za wiele. Sony jednak mówiło o nim swego czasu bardzo dużo, chwaląc się, że otrzymamy bestię, która przebije pecetowe rozwiązania. Również szef Epic Games, Tim Sweeney, wspominał o SSD dla PlayStation 5 jako niedoścignionej obecnie technologii. Czy jest to prawda?

PS5 – dysk SSD najszybszy, ale nie na świecie

Z jednej strony można rzec, że Sony ma rację, a z drugiej, że nie do końca. Jak czytamy na łamach serwisu DSO Gaming, na komputerach już teraz jest dostępna technologia SSD, która ponad dwukrotnie przebija szybkością dysk z PlayStation 5. Mowa o dysku Liqid SSD Element LQD4500 oferującym prędkość odczytu danych na poziomie 24 GB/s, podczas gdy dysk SSD dla PS5 oferuje 9 GB/s. Różnica jest ogromna.

Zatem dysk w nowej konsoli nie będzie najszybszy na świecie, ale będzie najszybszym dyskiem SSD, po który mogą sięgnąć gracze. Urządzenie firmy Liqid jest bowiem przeznaczone dla wielkich firm, które muszą na niego wydać… sporo kasy. Nawet nie wiadomo, ile takie coś kosztuje, ponieważ Liqid nie podaje cen w swoim katalogu i ujawnia je na specjalne żądanie zainteresowanego klienta.

Dysk SSD w PS5 z pewnoscią będzie ogromnym przełomem, lecz nie można nadużywać stwierdzenia, że coś szybszego już nie istnieje na świecie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%