Dying Light 2 z uproszczeniem, o które prosiło wielu graczy

Dying Light 2 - odrażający mutant zombie
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Wczoraj zobaczyliśmy nowe materiały z rozgrywki Dying Light 2, a dodatkowo w sieci pojawiła się masa nowych informacji. Lead designer gry, Tymon Smektała, wspomniał o poziomie trudności.

Potwierdzono, że DL2 będzie na początku nieco łatwiejsze od swojego poprzednika. Choć trudne początki w pierwszym DL były celowym zabiegiem deweloperów, postanowiono z nich zrezygnować. Oczywiście jeśli zechcecie trudniejszej rozgrywki, wystarczy zmienić ustawienia gry.

Dostaliśmy wiele opinii na temat pierwszej gry, ludzie mówili: “Hej, trudno jest zacząć w Dying Light”. Właściwie, to było celowe. (…)

(Dying Light 2 – red. ) zaczyna się trochę łatwiej na normalnym poziomie trudności, ale mamy też poziom trudności dedykowany hardkorowym fanom pierwszej gry – nazywamy ich “ocalałymi z Harran”… więc jeśli chcą tego samego poziomu wyzwania, to na pewno je dostaną.

– powiedział Tymon Smektała w rozmowie z PCGamesN

Pierwsze Dying Light faktycznie nie należało do najłatwiejszych gier w ciągu pierwszych godzin zabawy. Tytuł nie wybaczał większych błędów i każde starcie z zarażonymi stwarzało spore ryzyko śmierci. Dodatkowo nocne przechadzki wiązały się z bardzo dużym prawdopodobieństwem porażki. W miarę postępów poziom trudności malał, ale nie zmienia to faktu, że sam początek gry mógł napsuć mniej zaawansowanym graczom krwi.

Dying Light 2 zadebiutuje 4 lutego 2022 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie