Dying Light 2 - odrażający mutant zombie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dying Light 2 z uproszczeniem, o które prosiło wielu graczy

Wczoraj zobaczyliśmy nowe materiały z rozgrywki Dying Light 2, a dodatkowo w sieci pojawiła się masa nowych informacji. Lead designer gry, Tymon Smektała, wspomniał o poziomie trudności.

Potwierdzono, że DL2 będzie na początku nieco łatwiejsze od swojego poprzednika. Choć trudne początki w pierwszym DL były celowym zabiegiem deweloperów, postanowiono z nich zrezygnować. Oczywiście jeśli zechcecie trudniejszej rozgrywki, wystarczy zmienić ustawienia gry.

Dostaliśmy wiele opinii na temat pierwszej gry, ludzie mówili: „Hej, trudno jest zacząć w Dying Light”. Właściwie, to było celowe. (…)

(Dying Light 2 – red. ) zaczyna się trochę łatwiej na normalnym poziomie trudności, ale mamy też poziom trudności dedykowany hardkorowym fanom pierwszej gry – nazywamy ich „ocalałymi z Harran”… więc jeśli chcą tego samego poziomu wyzwania, to na pewno je dostaną.

– powiedział Tymon Smektała w rozmowie z PCGamesN

Pierwsze Dying Light faktycznie nie należało do najłatwiejszych gier w ciągu pierwszych godzin zabawy. Tytuł nie wybaczał większych błędów i każde starcie z zarażonymi stwarzało spore ryzyko śmierci. Dodatkowo nocne przechadzki wiązały się z bardzo dużym prawdopodobieństwem porażki. W miarę postępów poziom trudności malał, ale nie zmienia to faktu, że sam początek gry mógł napsuć mniej zaawansowanym graczom krwi.

Dying Light 2 zadebiutuje 4 lutego 2022 roku na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X oraz S i Nintendo Switch.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%