Film Rampage. Tak prezentuje się wielka produkcja inspirowana grą z 1986 roku

Wielkie małpy jak King Kong czy ogromne jaszczury jak Godzilla mogą pochwalić się grami, filmami i komiksami, w których to odgrywają główne role. Przyszła więc i pora na goryla George’a, bohatera Rampage – gry wideo z 1986 roku.

Mój goryl i ja

Wczoraj w mediach internetowych zawrzało za sprawą nowego, drugiego już zwiastuna nadchodzącego filmu akcji z Dwaynem Johnsonem w roli głównej. New Line Cinema nie podjęło decyzji o zmianie tytułu, będzie on brzmiał więc tak samo jak nazwa gry, z której historii przecież ekranizacja skorzysta. Film będzie miał swoją światową premierę 20 kwietnia 2018 roku. W Polsce zaś zobaczymy go niecały miesiąc później – 11 maja. Rampage wyświetlany będzie zarówno w systemie 2D jak i 3D.

Rampage 1986

Gra wideo pt. Rampage reprezentowała klasyczne zręcznościowe platformówki końca lat 80. Mogliśmy w niej wybrać jednego z trzech zmutowanych potworów, którym chcieliśmy zagrać:

  • Wielka Małpa Georgie
  • Jaszczurka Lizzie
  • Wilk Ralph

Każdy z tych bohaterów posiadał unikalne moce pozwalające na niszczenie miast na kolejnych poziomach. Gra liczyła sobie ich aż 80, a naszym głównym zadaniem było zrównanie budynków z powierzchnią ziemi nie dając się przy tym zabić przez brygady uzbrojonych ludzkich wrogów.

Rampage 2018

Film na podstawie historii gry (ekranizacja byłaby tu niezbyt trafnym słowem) skupia się na osobie naukowca granego przez Dwayne’a oraz na bohaterze gry wideo – gorylu George’u. George jest niezwykle inteligentnym stworzeniem, dzięki czemu tym dwojgu udaje się nawiązać przyjacielskie relacje. Niestety w wyniku niefortunnych eksperymentów George jak i inne podobne mu ogromne zwierzęta zamienia się w przerażającą bestię. Najlepiej zrealizowane sceny mamy szansę zobaczyć właśnie wtedy, gdy potwory będą niszczyć Amerykę. Naukowiec będzie musiał stanąć do walki z drapieżnikami, ale także do walki o przyjaciela.

Reżyserią filmu zajął się Brad Peyton – człowiek odpowiedzialny za San Andreas z 2015 roku. O brak emocji podczas seansu możemy się więc nie martwić. Johnsonowi w przygodzie towarzyszyć będą takie gwiazdy jak Naomie Harris czy znany z roli Negana w świecie Żywych Trupów – Jeffrey Dean Morgan.

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.