Nowe polskie RPG zabierze nas na Kaszuby w wersji fantasy. Oto Dungeons of the Amber Griffin

Dungeons of the Amber Griffin to polskie RPG dziejące się na Kaszubach
Newsy PC

Dungeons of the Amber Griffin to nowe polskie RPG oparte na klasycznych grach typu dungeon crawler. Twist polega na tym, że akcja gry rozgrywa się… na Kaszubach.

Od dawna widzimy poważny renesans gier RPG w naszym kraju. Najwyraźniej CDPR pokazał innym deweloperom, że Polacy mają dryg do gier role-playing i warto próbować je tworzyć. W przygotowaniu jest parę tego typu produkcji. Najbardziej rozpoznawalnymi aktualnie przykładami może być nowa gra Techlandu czy mroczne Tainted Grail: Fall of Avalon.

Dungeons of the Amber Griffin to polski dungeon crawler

Inni twórcy także postanowili wykorzystać okazję. Jednymi z nich są deweloperzy z Frozengem. Zapowiedzieli niedawno nową pozycję Dungeons of the Amber Griffin. Tym razem nie będzie to action-RPG, a reprezentant klasycznego dungeon crawlera. Cały smaczek polega na tym, że akcja tytułu rozegra się na… Kaszubach!

I to nie tylko o samo umiejscowienie wydarzeń tu chodzi, ale też o całe tło fabularne. Już tytułowy „bursztynowy gryf” jest bestią z legend, która miała ukryć gdzieś w rejonie bursztynową bryłę i chronić okoliczną ludność. Całość powstaje przy wsparciu Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, więc możemy liczyć na wierne odtworzenie rzeczywistych podań i legend.

Twórcy obiecują przede wszystkim realne miejsca, a także potwory oparte o kaszubską mitologię. Jakby tego było mało – spodziewajmy się sporo języka kaszubskiego. Nie ma się co dziwić, w końcu same klasy postaci brzmią tutaj bardzo „klimatycznie”. Wcielimy się bowiem w takie klasy jak wojôrz, żérca, leman, barch czy dulas. Całym sednem rozgrywki będzie przemierzanie labiryntów lochów i poszukiwanie skarbów. Każdą postać będzie można awansować i w ten sposób ulepszać jej atrybuty.

Co ciekawe, od strony muzycznej również możemy się srogo zaskoczyć. W końcu nad wykonaniem utworów czuwa Percival Schuttenbach, czyli zespół znany m.in. z soundtracku do Wiedźmina 3. „Lochy bursztynowego gryfa” dostały już kartę na Steam, a wersja demo ma zostać udostępniona na kolejnym Steam Next Fest (w październiku).

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia