Duchowy następca S.T.A.L.K.E.R nadciąga! Dorzucisz się na Kickstarterze?

Postapokaliptyczny klimat, mutacje i piekielnie inteligentni wrogowie. Dostaniemy to w swoje rączki, jeśli twórcy zbiorą przynajmniej 50 tysięcy dolarów.

Część ekipy, która pracowała niegdyś nad popularną serią S.T.A.L.K.E.R., teraz pod szyldem studia West Games ogłosiła nowy projekt. Areal – bo o tej gierce mowa – już od 26 czerwca będzie można wesprzeć w serwisie Kickstarter.


West Games kusi nas otwartym światem, w którym czeka graczy walka o sprzęt i zapasy, możliwość podróżowania różnymi pojazdami oraz tzw. metamorfity. Ten przedziwny materiał stał się źródłem infekcji, która doprowadziła cywilizację do zagłady. Może nam jednak pomóc, oferując nowe zdolności.

Skąd tajemniczy pierwiastek wziął się na naszej planecie? Apokalipsa rozpoczęła się od uderzania w Ziemię meteorytu. Ludzie z niewiadomych przyczyn zaczęli przelewać krew, zwierzęta mutować, a elektroniczny sprzęt wariować. Twórcy zapowiadają, że fabuła Areal będzie nieliniowa, a każda decyzja, którą gracz podejmie, wpłynie na dalsze losy rozgrywki. Do tego mamy dostać spory pakiet misji pobocznych.

Świat gry zostanie podzielony na trzy strefy. W zielonej będziemy w miarę bezpieczni, bez problemu skorzystamy z łączności oraz pojazdów. Anomalie są tutaj rzadkością. Jeśli przekroczymy linię żółtej strefy, elektronika padnie, a zmutowane zwierzęta zaczną coraz częściej kręcić się po okolicy. Najgorzej ma być w strefie czerwonej. Wejdziesz tutaj? Zostaniesz napromieniowany i ulegniesz transformacji w monstrum.

Będzie oczywiście sporo broni oraz wspomniane już metamorfity, które obdarują nas nowymi umiejętnościami. Wszystkie potwory, które spotkamy w Areal, mają być sprytne i niebezpieczne. Za ich inteligencję będzie odpowiadał system X-life.

West Games tłumaczy, że dzięki wspomnianemu systemowi zwierzęta zaczną przyjmować różne taktyki w zależności od sytuacji. Przykładowo – jeden wilk postara się zaatakować nas z zaskoczenia, ale kiedy dołączy do stada, nie będzie już taki strachliwy. Wataha uderzy bez zastanowienia.

Areal czeka teraz na wsparcie graczy. Tutaj można wesprzeć grę na Kickstarterze. Tytuł zostanie wydany w wersji minimum, kiedy licznik dobije do 50 tysięcy dolarów. Za 100 tysięcy dostaniemy bogatszy świat, za 200 – tryb multi, a po przebiciu kolejnych kwot – jeszcze bogatszy świat.

Data premiery Areal nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, na jakie platformy tytuł zmierza. Będą wersje PC, Mac, Linux oraz konsolowe – PlayStation 4 i Xbox One. Co bardzo cieszy, studio West Games planuje wydać Areal również na niedoceniane przez większość deweloperów Nintendo Wii U.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 Shares
Share3
+1
Tweet