DualShock 5 współpracuje z PS4. Tak czytamy na francuskiej stronie PlayStation

Na francuskiej witrynie PlayStation pojawiły się informacje, które zdają się potwierdzać doniesienia o kompatybilności DualShocka 5 z konsolą obecnej generacji.

Choć wciąż nie było oficjalnej prezentacji kontrolera do PlayStation 5, z dnia na dzień dowiadujemy się o nim coraz więcej. Niespełna kilka dni temu pisaliśmy o przecieku od Tiduxa – informatora związanego z marką, który wyjawił, że pad DualShock 5 ma być kompatybilny z PS4. Teraz doniesienia zostają niejako potwierdzone: nie na podstawie oficjalnego oświadczenia Sony, ale za sprawą pewnej wzmianki na francuskiej stronie PlayStation.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na witrynie, pad oznaczony jako DS5 pozwala na granie na PS4. To zdaje się sugerować trzeci wiersz zamieszczonego poniżej fragmentu tabelki pochodzącej z artykułu na temat konsoli obecnej generacji.

W sieci można znaleźć dużo nieoficjalnych wiadomości dotyczących kolejnego DualShocka. Wspomniany powyżej informator Tidux ujawnił między innymi, że pad będzie charakteryzować lepsza – w porównaniu z DS4 – żywotność bateriibrak ekranu OLED oraz brak lightbara (świecącego paska). Dopracowano również precyzję touchpada. Oczywiście należy pamiętać, że te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone przez Sony.

Czy „DS5” w sekcji „Kompatybilne DualShocki” odnosi się do pada PlayStation 5? (Źródło: Sony).

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.