Prototyp DualSense zbliżenie

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Tak wygląda prototyp DualSense. Ładniejszy od finalnej wersji?

Do sieci trafiły zdjęcia prototypowej wersji kontrolera DualSense, która nie trafiła w swojej formie nigdy do sprzedaży. Najpewniej PlayStation przed premierą rozważało z debiutem konsoli wydać czarną wersję.

Na swoim profilu na Twitterze Developer Jeff zamieścił dwie fotografie wspomnianego urządzenia. Wielu na pierwszy rzut oka najpewniej stwierdzi, że niczym się nie różni od wariantu, który niedawno trafił do sklepów wraz ze swoim szkarłatnym kolegą. Są jednak dwie znaczące różnice.

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na kolor przycisków. Te w prototypie są białe, przez co bardzo wyróżniają się na tle obudowy. Szczerze mówiąc taka opcja podoba mi się zdecydowanie bardziej. Drugą zmianą jest fakt, że nie zastosowano tu specjalnej powierzchni z charakterystycznymi znakami z przycisków. Ta pozwala pewniej trzymać kontroler w dłoni, więc bardzo dobrze, że PlayStation wpadło na późniejszym etapie na taki pomysł.

Jak Wam się podoba omawiany w artykule gamepad? Trochę żałuję, że nie można się w taki zaopatrzyć. Ta mieszanka białego i czarnego na przyciskach i obudowie kojarzy mi się z elegancją na wzór najpopularniejszego zestawienia barw garnituru i koszuli. Szkoda, że Sony nie zaoferowało do tej pory własnego, cyfrowego sklepu, gdzie każdy mógłby sobie spersonalizować pada DualSense według własnego gustu. Przypominam, że od niedawna Microsoft powrócił ze swoim Xbox Design Lab, o czym więcej możecie przeczytać w tym artykule.

[Foto: Developer Jeff]

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się