Xbox Design Lab - grafika z kontrolerem w różnych wersjach

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Znów możesz zaprojektować swój wymarzony kontroler. Xbox Design Lab powraca

Po dłuższej przerwie powrócił Xbox Design Lab. Od teraz każdy może zaprojektować swój własny kontroler do Xbox Series X|S, Xbox One, PC oraz urządzeń z systemem Android lub iOS.

Podczas poprzedniej generacji konsol Microsoft wyszedł ze świetną inicjatywą pod tytułem Xbox Design Lab. To specjalna strona internetowa, gdzie każdy może dobrać kolory i materiały elementów xboxowego gamepada. Niestety, w ostatnich miesiącach usługa zniknęła pod pretekstem odpowiedniej przebudowy. Jak się okazuje, ponownie mamy możliwość złożenia zamówień.

Oczywiście powodem zamknięcia sklepu było dodanie do oferty nowego modelu pada, wprowadzonego przy premierze Xbox Series X|S. Niestety, fani wersji z poprzedniej generacji nie będą mieli już możliwości zaprojektowania starszego modelu urządzenia. Nie powinno to być jednak sporym problemem, ponieważ stary i nowy design są do siebie bardzo podobne. Warto też wspomnieć, że „seriesowy” wariant bez problemu zadziała z Xbox One. Najważniejszą zmianą jest tak naprawdę inny rodzaj krzyżaka, który w next-genowym kontrolerze przypomina wklęśnięty talerz.

Aby stworzyć swój własny gamepad, wejdźcie tutaj.

Bardzo cieszę się, że omawiana w newsie usługa powróciła. Sam rozważałem zaprojektowanie własnego pada już wcześniej. Na moje nieszczęście zdecydowałem się na to właśnie w momencie, kiedy Microsoft tymczasowo wycofał się ze swoim pomysłem. Czas zajrzeć do portfela i sprawdzić fundusze.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się