Downgrade w Battlefield 1 na PC i PS4? DICE odpowiada

Downgrade w Battlefield 1 na PC i PS4? DICE odpowiada
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Deweloperzy wiedzą, że problem istnieje, lecz żeby od razu mówić o drastycznym pogorszeniu grafiki?

Wczoraj pisaliśmy o problemach, jakie wielu graczy zauważyło w Battlefield 1 po instalacji ostatniego patcha (sprawę przypominamy poniżej). Choć przedstawiliśmy sytuację dotyczącą PC, wygląda na to, że dotyczy ona również PlayStation 4, omijając szerokim łukiem posiadaczy konsoli Xbox One.

Osoby grające w Battlefield 1 na blaszakach oraz sprzęcie Sony narzekają na obniżenie poziomu grafiki, które pojawiły się wraz z niedawną łatką gry. Do problemu odnosi się jeden z producentów w DICE – David Sirland – który podkreśla w serwisie Twitter: Zdaję sobie sprawę z tego problemu. Przyglądamy się sprawie.

Niektórzy gracze nazywają pogorszenie jakości w Battlefield 1 wprost – downgrade. David Sirland odpiera ataki pisząc, że grafika nie została zdegradowana, lecz jeśli ktoś ma filmik z porównaniem wideo, deweloper z chęcią go zobaczy. Według producenta w grze nadal mamy te same mapy, te same ustawienia, to samo wszystko.

Gracze podkreślają, że po patchu tekstury na mapach nie ładują się jednak tak szybko jak wcześniej, co obrazuje filmik, który możecie zobaczyć poniżej. David Sirland zaznacza, że niektóre faktury mogą rzeczywiście ładować się wolniej, ale mamy dzięki temu likwidację innych błędów, jak dziury w terenie, brakujące bronie czy problem ze spawnem.

Battlefield 1 – gracze PC donoszą o gorszej grafice po ostatnim patchu, a DICE bada sprawę

W zeszłym tygodniu Battlefield 1 doczekał się obszernej aktualizacji, która poprawiła naprawdę sporo błędów w grze. Niestety, łatka wpłynęła również na grafikę produkcji i nie mówimy tutaj o zmianach na lepsze.

Jak piszą gracze PC na oficjalnym forum serii Battlefield, ostatni patch obniżył ilość detali terenu (brak liści i innej roślinności), pogorszył rozdzielczość cieni oraz zasięg ich rysowania.

Niektórzy zaczęli nawet sugerować, że deweloperzy specjalnie obniżyli jakość grafiki na PC, by Battlefield 1wyglądał podobnie na wszystkich platformach. To oczywiście strasznie naciągany scenariusz i jak pisze moderator forum: Nie sądzę, że to celowe działanie i jak mam być szczery, takie rzeczy się zdarzają… patch może naprawić pewne błędy i niepostrzeżenie popsuć inne elementy.

Moderator dodaje, że DICE szuka rozwiązania i stosowna łatka naprawiająca grafikę powinna zostać bardzo szybko wydana.

Dajcie znać, czy też zauważyliście jakieś wizualne zmiany po ostatnim patchu do Battlefield 1!

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie