Downgrade w Battlefield 1 na PC – oto tymczasowe rozwiązanie problemu

Downgrade w Battlefield 1 na PC – oto tymczasowe rozwiązanie problemu
Newsy PC Polecamy

Najnowszy patch do Battlefield 1 nie był idealny, ponieważ mimo licznych zmian i poprawek różnych błędów, przyczynił się do nieznacznego pogorszenia jakości niektórych efektów w grze. Prawdopodobnie dotyczy to jedynie komputerów PC oraz konsoli PlayStation 4.

Osoby grające na blaszakach mogą jednak spróbować pewnego prostego triku, który przywróci grafikę do stanu sprzed ostatniej aktualizacji. Recepta na downgrade została opisana na oficjalnym forum serii Battlefield i według wielu graczy, którzy zastosowali taką metodę, rzeczywiście widać poprawę jakości.

Cały wątek na forum znajdziecie w tym miejscu, a poniżej owy sposób na poprawienie grafiki w Battlefield 1.

Użytkownik cdub4784 pisze, że po zainstalowaniu najnowszych sterowników Nvidia i włączeniu gry, powrócił na około 20 sekund do automatycznych ustawień grafiki w Battlefield 1, a następnie ponownie przełączył się na Ultra. I tyle – sprawa załatwiona!

Dodatkowo, w celu wymuszenia zmian, można podjąć następujące kroki:

  1. W folderze Moje Dokumenty wchodzimy do Battlefield 1;
  2. Otwieramy folder Ustawienia (Settings);
  3. Kasujemy w nim wszystko, POZA PROFSAVE oraz PROSAVE_backup;
  4. Uruchamiamy grę;
  5. Ustawiamy jakość grafiki na Ultra lub jakąkolwiek inną, na jakiej zazwyczaj wcześniej graliśmy.

Ponoć takie rozwiązanie problemu pozwala powrócić do lepszej grafiki w Battlefield 1 i można z niego skorzystać, póki DICE nie wyda łatki pozbywającej się buga ostatecznie.

Downgrade w Battlefield 1 na PC i PS4? DICE wie o problemie

Osoby grające w Battlefield 1 na blaszakach oraz sprzęcie Sony narzekają na obniżenie poziomu grafiki, które pojawiły się wraz z niedawną łatką gry. Do problemu odnosi się jeden z producentów w DICE – David Sirland – który podkreśla w serwisie Twitter: Zdaję sobie sprawę z tego problemu. Przyglądamy się sprawie.

Niektórzy gracze nazywają pogorszenie jakości w Battlefield 1 wprost – downgrade. David Sirland odpiera ataki pisząc, że grafika nie została zdegradowana, lecz jeśli ktoś ma filmik z porównaniem wideo, deweloper z chęcią go zobaczy. Według producenta w grze nadal mamy te same mapy, te same ustawienia, to samo wszystko.

Gracze podkreślają, że po patchu tekstury na mapach nie ładują się jednak tak szybko jak wcześniej, co obrazuje filmik, który możecie zobaczyć poniżej. David Sirland zaznacza, że niektóre faktury mogą rzeczywiście ładować się wolniej, ale mamy dzięki temu likwidację innych błędów, jak dziury w terenie, brakujące bronie czy problem ze spawnem.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie