Dostępność PS5, Xbox Series i kart graficznych. Szef Intela nie ma dobrych wieści

PS5 Xbox Series
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Dostępność PS5, Xbox Series i kart graficznych wciąż jest bardzo kiepska. Szef firmy Intel mówi wprost, że nie ma co liczyć na poprawę w najbliższych miesiącach.

Pat Galsinger stwierdził, że dostępność PS5, Xbox Series i GPU nie będzie dobra aż do 2023 roku. To właśnie wtedy ma udać się osiągnąć równowagę popytu i podaży, która pozwoli na dostarczenie zadowalającej liczby urządzeń na rynek. Możemy jednak liczyć na stopniowe polepszanie się dostępności.

Teraz jesteśmy w najgorszym okresie (dostępności półprzewodników – red. ), w przyszłym roku z każdym kwartałem będzie coraz lepiej, ale do 2023 r. nie uda się osiągnąć równowagi popytu i podaży.

– powiedział Pat Galsinger w rozmowie z CNBC

Słowa Galsingera pokrywają się z tym, o czym mówiła prezes AMD na początku października. Dostępność konsol i podzespołów nie wróci do normy do końca przyszłego roku, ale możemy liczyć na drobną poprawę.

Jeśli liczycie więc, że konsole i karty graficzne znacznie stanieją już w 2022 roku, rozczarujecie się. Intel, AMD i inne firmy jasno komunikują, że nie ma co liczyć na znaczną poprawę dostępności, a więc i cen w najbliższych miesiącach.

Choć konsole są w naszym kraju już całkiem akceptowalnie dostępne, dużo gorzej wygląda sytuacja cen na rynku kart graficznych. Miejmy nadzieję, że i tutaj doczekamy się poprawy nieco szybciej względem reszty świata.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie