PS5 Xbox Series

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dostępność PS5, Xbox Series i kart graficznych. Szef Intela nie ma dobrych wieści

Dostępność PS5, Xbox Series i kart graficznych wciąż jest bardzo kiepska. Szef firmy Intel mówi wprost, że nie ma co liczyć na poprawę w najbliższych miesiącach.

Pat Galsinger stwierdził, że dostępność PS5, Xbox Series i GPU nie będzie dobra aż do 2023 roku. To właśnie wtedy ma udać się osiągnąć równowagę popytu i podaży, która pozwoli na dostarczenie zadowalającej liczby urządzeń na rynek. Możemy jednak liczyć na stopniowe polepszanie się dostępności.

Teraz jesteśmy w najgorszym okresie (dostępności półprzewodników – red. ), w przyszłym roku z każdym kwartałem będzie coraz lepiej, ale do 2023 r. nie uda się osiągnąć równowagi popytu i podaży.

– powiedział Pat Galsinger w rozmowie z CNBC

Słowa Galsingera pokrywają się z tym, o czym mówiła prezes AMD na początku października. Dostępność konsol i podzespołów nie wróci do normy do końca przyszłego roku, ale możemy liczyć na drobną poprawę.

Jeśli liczycie więc, że konsole i karty graficzne znacznie stanieją już w 2022 roku, rozczarujecie się. Intel, AMD i inne firmy jasno komunikują, że nie ma co liczyć na znaczną poprawę dostępności, a więc i cen w najbliższych miesiącach.

Choć konsole są w naszym kraju już całkiem akceptowalnie dostępne, dużo gorzej wygląda sytuacja cen na rynku kart graficznych. Miejmy nadzieję, że i tutaj doczekamy się poprawy nieco szybciej względem reszty świata.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%