Dostępność PS5 z zauważalną poprawą na jednym rynku. Oby tak dalej

Patent Sony - Kontroler DualSense od PS5
Newsy PS5

Dostępność PS5 jest problematyczną kwestią właściwie od premiery aktualnej generacji konsol. Najnowsze sprzęty do grania od Sony były kiepsko dostępne praktycznie na całym świecie, ale ostatnio się to zmienia.

Redaktor GamesIndustry.biz twierdzi, że konsola Sony coraz szybciej trafia do brytyjskich sklepów. Dzięki temu PS5 trafia w ręce sporej liczby graczy i jest obecnie najlepiej sprzedającą się konsolą tego roku w Wielkiej Brytanii. Propozycja Niebieskich przebiła nawet Switcha.

Poziom dostaw PS5 skoczył o 56% w sierpniu (w porównaniu z lipcem) w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że konsola Sony wyprzedziła Switcha i stała się najlepiej sprzedającą się konsolą 2022 roku (jak dotąd).

– poinformował dziennikarz Christopher Dring na Twitterze

Pozostaje mieć nadzieję, że dostępność PS5 będzie się stale poprawiać. W Polsce wciąż nie da się kupić konsoli bez gier i/lub akcesoriów w zestawie, co skutecznie zniechęca niektórych graczy do dokonania zakupu.

Niedawno Sony zapowiedziało, że ceny PlayStation 5 zostaną podniesione. Zmiana dotknie wszystkich regionów poza Stanami Zjednoczonymi.

Do sprzedaży trafił również nowy model konsoli. Choć nie wprowadzono w nim zbyt wielu zmian, pierwsi kupujący zauważyli, że sprzęt waży mniej od swoich poprzedników.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie