Nowy model PS5 ulży Waszym meblom… i na tym różnice chyba się skończą

Aktualizacja PS5 22.02-06.00.01 już dostępna. Sporo miejsca wymagane
Newsy PS5

Nowy model PS5 został zauważony w Japonii, a chwilę później dostrzeżono go również w Australii. Wygląda na to, że tym razem znów nie ma co liczyć na większe zmiany w projekcie sprzętu.

Jak wskazują ujawnione przez Press Start dokumenty, Sony nie pokusiło się o znaczące odświeżenie sprzętu, choć oczywiście nie brakuje zauważalnej różnicy. Najnowsza rewizja PlayStation 5 ma być lżejsza od swojej premierowej wersji… i to z grubsza tyle.

Najnowsza wersja konsoli z napędem waży 3,9 kg, a wydanie Digital 3,4 kg. Rewizja z 2021 ważyła 4,2 kg z napędem, a model stworzony dla cyfrowych gier 3,6 kg. Premierowa wersja konsoli ważyła 4,5 kg w wersji standardowej, a Digital ważyło 3,9 kg. Najnowsza iteracja sprzętu jest więc (zależnie od modelu) od 0,5 kg do 0,6 kg lżejsza od swojej najstarszej wersji.

W tej chwili nie jest jasne, skąd wynika mniejsza mniejsza waga urządzenia. Przekonamy się dopiero w chwili, kiedy ktoś zerknie do środka nowego modelu.

Oczywiście nie możemy wykluczać, że Sony wprowadziło inne zmiany w podzespołach konsoli, ale w tej chwili jest to mało prawdopodobne. Z dokumentów nie wynika, aby nowy model PS5 różnił się w jakikolwiek mocniej zauważalny sposób od swoich poprzedników. Jeśli jakieś zmiany się pojawią, to prawdopodobnie będą one czysto kosmetyczne.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie