Dostępność PS5 ma się znacznie poprawić. Sony chce zapewnić sprzęt na święta

https://www.indiewire.com/2022/11/quentin-tarantino-directing-limited-series-1234783376/
Newsy PS5

Sony przyznało, że planuje poprawić dostępność PS5. To już kolejny raz, gdy firma zwraca uwagę na to, że ich główną intencją jest zapewnienie sprzętu graczom.

Sony przedstawiło niedawno swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2022. Pokazały one nam, że sprzedaż PS5 faktycznie idzie naprzód, jednak zysk firmy znacząco spadł. Winę za to ponoszą m.in. rosnące koszta produkcji gier i utrzymania studiów deweloperskich. Firma liczy na poprawę sytuacji w okresie przedświątecznym, ale aby to się stało, trzeba zapewnić PS5 w sklepach.

Dostępność PS5 ma się poprawić (ponownie)

W trakcie spotkania biznesowego wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy Hiroki Totoki podkreślił, że firma wciąż planuje poprawę dostępności PS5 w sam raz na drugą połowę bieżącego roku fiskalnego. W tym okresie wypada Boże Narodzenie, czyli ten moment w roku, w którym sprzedaż konsol i gier osiąga astronomiczny poziom.

Totoki jednoznacznie dał do zrozumienia, że zainteresowanie wokół obecnej generacji nie słabnie. Kontynuuje on tym samym wcześniejszą narrację dotyczącą chęci poprawy dostępności PlayStation 5. Dowiedzieliśmy się także, że kryzys na rynku elektroniki bardzo mocno uderzył w produkcję sprzętu ze stajni Sony. Warto jednak pamiętać, że koniec roku to okres wydawania też gier first i third-party, a firma z pewnością nie zamierza zrezygnować z możliwości dodatkowego zarobku napędzanego premierami.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie