Twórcy serii DOOM i Quake rekrutują do nowej gry. Są pierwsze konkrety

DOOM Eternal - grafika z dodatku
PC Xbox Series

Id Software nadal rozwija DOOM Eternal, ale najwyraźniej przy okazji przygotowuje kolejny tytuł. W sieci pojawiły się oferty pracy w słynnym studiu.

Propozycje dotyczące pomocy w przygotowaniu strony wizualnej gry wspominają, ze będzie to produkcja w klimatach science-fiction i fantasy. Odpada więc przejęcie marki Wolfenstein od Machine Games, choć wiemy, że kolejne przygody Blazkowicza też są w drodze.

Inne ogłoszenia również kryją w sobie ciekawy szczegół. Id Software informuje wprost, że nowy projekt jest kontynuacją „kultowego FPS-a z długą historią na rynku”. To chyba najmocniejsza wskazówka mówiąca wprost, czego należy się spodziewać.

Opcje są dwie i żadna nie jest większym zaskoczeniem. Id Software przygotowuje albo nową odsłonę DOOM, albo Quake. Biorąc pod uwagę, że niedawno otrzymaliśmy remaster pierwszego Quake’a, skłaniałbym się bardziej ku tej drugiej opcji. Choć nadal nie możemy wykluczać, że jednak znów postrzelamy do piekielnych pomiotów.

Na razie to wszystkie konkretne informacje, jakie znajdziemy w ofertach pracy. Nie wiemy, kiedy należy spodziewać się zapowiedzi tajemniczego FPS-a i na jakim etapie produkcji aktualnie znajduje się projekt. Póki co musimy zadowolić się samym faktem, że id Software zabrało się już za świeżutką grę.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie