Najpierw nowy DOOM czy Quake? id Software szuka eksperta od jednej z marek

DOOM Eternal - zrzut ekranu
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Od jakiegoś czasu wiemy, że studio id Software pracuje nad nową strzelanką osadzoną w kultowej marce. Kolejna wskazówka sugeruje, że mowa o nowej odsłonie DOOM.

Na stronie ZeniMax pojawiły się ofert pracy w id Software. Legendarne studio poszukuje Combat Designera, który będzie pracował nad strzelanką z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Co ciekawe, deweloper powinien wykazywać się „dogłębną znajomością ostatnich gier id, w tym DOOM (2016) i DOOM Eternal”. To poniekąd sugeruje, że id Software znów rzuci nas naprzeciw piekielnym pomiotom.

Jednocześnie nie można wykluczać, że w produkcji znajduje się też nowy Quake. Oferta pracy wspomina też o znajomości innych marek studia. Dodatkowo niedawno otrzymaliśmy remaster pierwszego Quake’a. Nie zdziwiłbym się, gdyby równocześnie z nową Zgubą powstawał kolejny Wstrząs. To jednak nic pewnego i konkretne plany id Software pozostają tajemnicą.

W międzyczasie id Software nadal rozwija swój najnowszy tytuł, DOOM Eternal. Gra otrzymała pod koniec zeszłego roku wielką aktualizację 6.66, która wprowadziła do rozgrywki wiele nowości. Do trybu multiplayer co jakiś czas trafiają nowe wydarzenia oraz skórki i inne elementy kosmetyczne, które mogą odblokować gracze.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie