Dlaczego brutalne Devil’s Third wyjdzie tylko na Nintendo Wii U?

To projekt Tomonobu Itagakiego, który jest ojcem serii Dead or Alive oraz Ninja Gaiden.

Podczas targów E3 usłyszeliśmy ponowną zapowiedź tytułu Devil’s Third, który będzie się opierał głównie na wymianie ognia oraz walce bronią białą. Niektórzy komentatorzy byli zaskoczeni, że grę dostaną na wyłączność jedynie posiadacze Wii U. Tym bardziej, że o tytule słyszeliśmy już w zeszłym roku. Wówczas był ogłoszony również na konsole Sony i Microsoftu. Później słuch o nim zaginął na długie miesiące.

Dlaczego zatem Devil’s Third zobaczymy tylko na nowej stacjonarce Nintendo? Na to pytanie odpowiedział sam Itagaki w wywiadzie udzielonym serwisowi Polygon.

Na początek przyznał, że istnieją naprawdę duże różnice między nim a Nintendo, jeśli chodzi o podejście do tworzenia gier. – Ale oni naprawdę wspierają moją wizję. Jak zobaczyłem, z jakim zaangażowaniem podchodzą do projektu, wiedziałem, że jest mi z nimi po drodze – zaznaczył.

– Mając 47 lat trzeba współpracować z dojrzałymi partnerami. Znalazłem takiego partnera w Nintendo – dodał Itagaki. Sam przyznał również, że wiele osób może dziwić, że takie brutalne gry jak Devil’s Third mogą być wydawane na Nintendo. – Ale myślę, że patrząc z pewnej perspektywy, takie rzeczy również są interesujące dla tej firmy – przyznał.

Osobiście nie widzę nic nadzwyczajnego w wydawaniu na Wii U brutalnych tytułów. Przecież ociekające posoką gry – w dodatku na wyłączność – nie są dla tej konsoli czymś nowym. Weźmy chociaż ZombiU czy nadchodzącą Bayonetta 2. Pewnym problemem dla producentów jest oczywiście mała popularność Wii U, a co za tym idzie – niewielkie zyski ze sprzedaży.

Devil’s Third – exclusively on the Wii U

Akcja Devil’s Third rozegra się w niedalekiej przyszłości na terytorium Stanów Zjednoczonych. Nagromadzenie śmieci w przestrzeni kosmicznej stało się na tyle duże, że kolizja dwóch ciał może wywołać katastroficzny w skutkach efekt domina. Orbita ziemska stała się zatem kompletnie niedostępna dla ludzi, co całkowicie zmieniło układ sił na Ziemi.

Nawet największe armie świata staja się bezbronne, kiedy elektronika zaczyna szwankować. Powstaje problem z szybkim transportem wielkich oddziałów, więc na znaczeniu zyskują wyszkoleni wojownicy. Gracz wcieli się właśnie w taką postać. Data premiery Devil’s Third nie została jeszcze ogłoszona.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: