Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

DIRT 5 z datą premiery na PS5. Nowe szczegóły o porcie gry

DIRT 5 otrzymało datę premiery na PlayStation 5. Twórcy podzielili się też nowymi szczegółami na temat produkcji. Gra otrzyma wiele usprawnień.

Najnowsza odsłona serii DIRT już wkrótce zadebiutuje na półkach sklepowych. Za produkcję odpowiedzialne jest słynne studio Codemasters, które podzieliło się z graczami nowymi informacjami o grze.

Okazuje się, że tytuł otrzyma szereg usprawnień na PS5. Oto pełna lista aktualizacji w next-genowym DIRT 5:

  • Obsługa cross-gen z PS4 w trybie wieloosobowym
  • Opcje 120 FPS i rozdzielczości 4K
  • Szybsze wczytywanie poziomów
  • Wykorzystanie funkcji haptycznych pada DualSense
  • Darmowa aktualizacja gry w ramach kompatybilności wstecznej

Gra pojawi się na konsoli Sony 12 listopada, czyli równo z konsolą PlayStation 5. Piąty Dirt trafi też na PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X, PC i Google Stadia. Na nowej generacji Microsoftu gra ukaże się 10 listopada, a na innych platformach już 6 listopada.

Pierwsze opinie o DIRT 5 zwiastują, że gra jest bardzo różnorodna i sprawia sporo frajdy. Zanosi się na to, że kultowa seria gier wyścigowych doczeka się kontynuacji, na jaką mogli liczyć fani.

Produkcja przywodzi na myśl lata świetności cyklu i zdaje się wracać do korzeni gatunku. Twórcy oddadzą do dyspozycji graczy możliwość grania na podzielonym ekranie, co w dzisiejszych produkcjach wyścigowych wcale nie jest standardem. A szkoda, bo to naprawdę świetna opcja dla kanapowych graczy, którzy szukają materiału na posiadówki ze znajomymi.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się