Dirt 4 – 6 rzeczy, które musicie wiedzieć o grze

Interesujący materiał wideo na temat Dirt 4.

Na profilu Outsidexbox pojawiło się wideo, które przedstawia 6 elementów w nadchodzącym Dirt 4, które powinniście wiedzieć przed premierą – głównie chodzi o nowości zastosowane w serii.

Po pierwsze autor materiału zwraca uwagę na Your Stage – system generowanie tras. Wystarczy podać interesujące nas parametry jak chociażby rodzaj nawierzchni i długość trasy, a system sam stworzy tor przejazdu. Po drugie w filmiku mowa jest o bardziej symulacyjnym wrażeniu z rozgrywki. Produkcja powinna zatem przypaść do gustu każdemu, kto lubi realistyczne podejście do rajdów.

Innym istotnym elementem jest Gamer Mode, który z kolei ma ułatwić prowadzenie auta dla osób mniej doświadczonych. Cały czas gra korzystać będzie jednak z zaawansowanych systemów symulacyjnych, ale sama rozgrywka ma być prostsza.

W Dirt 4 dostaniemy też ponad 50 samochodów na co zwraca uwagę autor artykułu. Przedostatnim elementem jest z kolei nowy tryb Land Rush – gracze uczestniczą tutaj w rajdzie przypominającym bardziej wyścigi Nascar (szeroka arena, obijające się auta i ogólny chaos). Natomiast ostatnia rzecz omówiona w materiale to rzut okiem na różne tryby rywalizacji w ramach mistrzostw.

Premiera Dirt 4 planowana jest na czerwiec 2017 roku na PC, PS4 oraz XOne.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.