Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

Dino Crisis odświeżone przez fana! Zobacz świetny remaster

Kultowe Dino Crisis doczekało się fanowskiego odświeżenia. Gracze mogą teraz doświadczyć prehistorycznego terroru w zmodernizowanej oprawie.

Dino Crisis zadebiutowało pierwotnie w 1999 roku na PlayStation 1 i komputery osobiste. Gra cieszyła się sporą popularnością i zebrała niezłe oceny krytyków. Dzisiaj niestety produkcja ta prezentuje się bardzo archaicznie i mało kto decyduje się po nią sięgnąć. Na szczęście społeczność graczy potrafi sobie z tym radzić.

Użytkownik forum Reddit, Fabrizi0, pochwalił się autorską modyfikacją, która znacznie odświeża dwudziestojednoletni tytuł. HD Mod v1.0 to łatka do większego moda – Dino Crisis Rebirth – który zmienia sposób renderowania gry i znacznie ją upiększa.

Co ciekawe, Fabrizi0 stworzył paczkę tekstur w wysokiej rozdzielczości, które jeszcze bardziej unowocześniają oprawę. Remaster został przygotowany przy wsparciu sztucznej inteligencji, co znacznie usprawniło proces tworzenia.

Mod możecie pobrać w tym miejscu.

Dodatkowo warto wspomnieć, że inny zespół moderów pracuje nad całkowitym remakiem Dino Crisis. Gra jest tworzona na Unreal Engine 4, jednak wstrzymałbym się z przesadną ekscytacją.

Po pierwsze, takie projekty mają tendencję do szybkiego upadku i często nie zostają ukończone. Po drugie, istnieje spora szansa na to, że Capcom zmusi twórców do zaprzestania prac. Na ten moment jednak fani mogą spać spokojnie i czekać na więcej informacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się