Propozycja od DICE, która ma utrzymać graczy przy Battlefield 1

Przydziały Służby. Co to takiego?

Deweloperzy przedstawiają nowe wyzwania w Battlefield 1, które są kierowane zarówno do weteranów, jak i początkujących graczy. Nazwano je Przydziały Służby.

Starszy projektant rozgrywki, Alex Sulman, przedstawił na oficjalnej stronie Battlefield szczegóły:

Czym są przydziały służby?

Przydziały służby to nowa kolekcja wyzwań, z którymi możecie się zmierzyć w Battlefield 1. Stworzyliśmy je, by pomóc nowym graczom odnaleźć się w grze, jak również by postawić nowe cele przed naszymi weteranami.

Gdzie mogę znaleźć i śledzić przydziały?

Po prostu udaj się do zakładki „Żołnierz” w menu Battlefield 1. Tam, pod opcją „Dostosuj żołnierza”, znajdziesz przydziały służby. W tym miejscu możesz śledzić postępy swoich przydziałów (zobaczyć można je również na ekranach ładowania, matchmakingu oraz pauzy). Uwaga: Śledzenie nie ogranicza twoich postępów w innych przydziałach służby. To jedynie funkcja, dzięki której możesz się skupić na konkretnym wyzwaniu.

 Battlefield 1
Battlefield 1

Jakiego typu przydziały służby będą dostępne?

Dostępne będą dwie kategorie przydziałów służby: „Zaczynamy” i „Pełne skupienie”. Pierwsza z nich zawiera 5 przydziałów, po 5 wyzwań każde. Większość z nich skupia się wokół czterech głównych klas, za to piąty przydział obejmuje bardziej ogólny zestaw wyzwań. Ukończ wszystkie 5 wyzwań danego przydziału, by zdobyć związane z nim nagrody. Jeśli jesteś początkującym graczem, wyzwania te będą dla ciebie świetną okazją, by zapoznać się z każdą z klas, funkcjami w grze oraz z głównymi trybami rozgrywki.

Kategoria „Pełne skupienie” zawiera 12 przydziałów. Oferują one coraz bardziej skomplikowane wyzwania, które popchną do przodu twoją karierę w Battlefield. Każdy z tych przydziałów zawiera łącznie 6 wyzwań. By otrzymać nagrodę, należy ukończyć 5 z nich.

Jakie nagrody otrzymam za ukończenie przydziału służby?

Nagroda za każdy z 5 przydziałów z kategorii „Zaczynamy” to PD dla klasy, na której skupia się dany przydział. Na przykład za ukończenie przydziału „Wejście siłowe” otrzymasz 50 000 PD dla klasy szturmowca, a za ukończenie przydziału „Ręka na pulsie” 30 000 PD dla zwiadowcy.

Ukończenie każdego z przydziałów z kategorii „Pełne skupienie” odblokowuje nową specjalizację. Specjalizacje, kolejny z nowych dodatków do Battlefield 1, pozwolą ci na wzmocnienie zarówno ogólnych, jak i typowych dla klasy zdolności twojego żołnierza.

Mamy nadzieję, że wyzwania przydziałów służby przypadną wam do gustu. Pamiętajcie, że od waszych opinii zależy, jak rozwinie się ten system. Dajcie nam znać, co sądzicie.

Źródło: battlefield. com

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.