DICE idzie na całość. Strzelanie w Battlefield 1 już nie będzie takie samo

W kierunku Battlefield 4…

Na serwerze testowym Battlefield 1 opublikowano aktualizację, która zmienia naprawdę sporo. Bronie mają być silniejsze, by zabijanie przeciwników wymagało mniejszej liczby pocisków i było po prostu szybsze. DICE podkreśla, że podstawowym celem jest zredukowanie różnicy czasu potrzebnego na likwidowanie wrogów bronią szybkostrzelną a strzelającą wolniej.

Deweloper tłumaczy, że w praktyce, posługując się bronią automatyczną typu LMG czy SMG, zabijemy oponenta oszczędzając jeden nabój. W przypadku karabinów powtarzalnych, poprawiono ich celność oraz siłę ognia.

Według DICE serwowane zmiany powinny zbliżyć większość broni z Battlefield 1 do Battlefield 4, oczywiście odnośnie czasu na zlikwidowanie wroga. Gracze o wyższych umiejętnościach dostaną większe szanse w starciu z wieloma przeciwnikami, a ci, którzy mają mało zdrowia, również nie będą na straconej pozycji.

DICE zamierza obserwować sytuację na serwerze testowym i reagować na zgłoszenia od graczy. Gdy wszystko zostanie sprawdzone, nowy balans broni zostanie udostępniony wszystkim graczom. Jednocześnie zapowiedziano, że to dopiero pierwsze zmiany i powinniśmy spodziewać się kolejnych, obejmujących inne typy oręża.

Szczegółowe zmiany znajdziecie w tym miejscu, a jeśli wolicie oglądać, zapraszamy na filmik od YouTube’ra posługującego się pseudonimem Westie.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.