Diablo Immortal zapowiedziane, a fani rozczarowani

Podczas imprezy BlizzCon 2018 zapowiedziano Diablo Immortal. Tytuł spotkał się z ostra krytyką graczy.

Diablo Immortal to najgłośniejszy punkt na BlizzCon 2018 i choć wiele osób przyjęło zapowiedź nowego tytułu w znanym uniwersum z entuzjazmem, spadała na niego również fala ostrej krytyki.

O rozczarowaniu graczy zapowiedzią Diablo Immortal może świadczyć liczba łapek w dół pod pierwszym trailerem fabularnym na YouTube. W chwili pisania tego newsa filmik może się pochwalić wyświetleniami przekraczającymi 2,7 mln. To naprawdę sporo, jak na niecałe 4 dni od publikacji materiału. Niestety, tylko 15 tys. oglądających dało Diablo Immortal łapkę w górę, podczas gdy kciuk opuściło aż 389 tys. graczy. Przewaga miażdżąca!

Jaki jest główny powód niezadowolenia graczy? Bardzo prosty – Diablo Immortal to gra na telefony.

Diablo Immortal – Blizzard odpowiada na krytykę

Współzałożyciel Blizzarda – Allen Adham – tłumaczy na łamach serwisu Kotaku, że deweloperzy spodziewali się negatywnych głosów, lecz nie aż tak ostrej krytyki. Adham ma świadomość, że głównymi odbiorcami gier Blizzarda są posiadacze komputerów PC oraz konsol, lecz twórcy mają nadzieję, że gracze pokochają mimo wszystko Diablo Immortal. To ta sama rozgrywka, tyle że teraz będzie dostępna na wyciągnięcie ręki gdzie chcemy i kiedy chcemy – przekonuje Allen Adham.

Diablo Immortal – pierwsze informacje – zwiastun

Jak czytamy na stronie Blizzarda:

Diablo Immortal to nowa mobilna gra MMOARPG stworzona z myślą o urządzeniach z systemami Android oraz iOS. W najnowszym rozdziale sagi Diablo gracze po raz kolejny wcielą się w przedstawicieli sześciu kultowych klas postaci – barbarzyńcę, krzyżowca, łowczynię demonów, mnicha, nekromantę lub czarownicę – i rzucą się w wir odwiecznej walki z siłami zła, którym przewodzić będzie Skarn, Herold Grozy.

Fabuła Diablo Immortal rozgrywa się między wydarzeniami znanymi z gier Diablo II: Lord of Destruction i Diablo III.Kamień Świata został zniszczony, jednak w jego splugawionych odłamkach wciąż tli się wielka moc. Sługi Diablo pragną wykorzystać tę potęgę, by przywrócić do życia Władcę Grozy.Archanioł Tyrael uznawany jest za zmarłego, a rodzaj ludzki musi stawić czoła skutkom jego czynów. Zepsucie wsącza się w ziemię z odłamków splugawionego Kamienia Świata, przywołując pradawne zło, które pragnie posiąść moc kamienia i wykorzystać ją, by przejąć kontrolę nad śmiertelnikami.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.