Diablo Battle Royale oficjalnie stało się faktem

Diablo też dostanie serial jak Fallout? | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy PC

Diablo Immortal otrzymało limitowany czasowo tryb battle royale. Co więcej, na papierze brzmi on naprawdę ciekawie – wiem, że ciężko w to uwierzyć.

Diablo Immortal jest wielkim sukcesem Blizzarda, który w zasadzie przegrany był już na starcie. Mimo wielu kontrowersji i co najmniej wątpliwych decyzji osób odpowiedzialnych za mikropłatności, gra się naprawdę przyjemnie. Immortal zdecydowanie mogło uatrakcyjnić czas oczekiwania fanom serii na Diablo IV.

Gra, która wydana została jedynie na PC i urządzenia mobilne stale się rozwija. Sam tego się nie spodziewałem, ale Blizzard jednocześnie skupia się na mobilnej odsłonie cyklu oraz tej “dużej” – czwórce. Nie wiem, w jakim stopniu nowości w Immortal mogą być wyznacznikiem tego, co czeka graczy D4, ale jeżeli coś w tym jest, to przygotujcie się na tryb battle royale. Ten trafił właśnie do Immortala, ale pod nieco “ukrytą” postacią.

Diablo Immortal Battle Royale

Na stronie gry twórcy omawiają nowości w ostatniej aktualizacji. Bodaj największą jest dodanie trybu Wild Brawl, którego zasady jak żywo przypominają każde inne battle royale. Oto bowiem drużyny graczy złożone z sześciu graczy (5 zespołów na mapę) trafiają do wydzielonej części terenu, na którym toczą się bitwy z przeciwnikami sterowanymi komputerowo i wspomnianymi już innymi drużynami. Głównym celem jest przetrwanie i wybicie wszystkich nieprzyjaciół. Do tego mapa stale się zmniejsza, zmuszając graczy do zbliżania się ku sobie. Brzmi jak battle royale, bo to faktycznie battle royale. Nie ma co do tego wątpliwości.

Tryb ten nie będzie jednak dostępny zawsze, bo zostanie usunięty z gry już 23 sierpnia. Nie zawita więc na jakoś specjalnie długo, ale być może powróci w przyszłości i to w bardziej dopracowanej formie. Zasady są banalne. Na start można wybrać miejsce odrodzenia. Każdy zaczyna z legendarnym sprzętem, ale ograniczonymi obrażeniami. W trakcie rozgrywki można jednak zdobywać ulepszenia i nowe wyposażenie. Co więcej, najlepsi gracze pojawią się na limitowanych tablicach wyników Blizzarda.

Jak dla mnie – brzmi kuriozalnie, ale ma to sens. Naprawdę, chętnie przetestuję ten tryb, bo Diablo w takiej formie tak naprawdę nie brzmi wcale źle. Jeśli również tak Wam się wydaje, już tłumaczę jak znaleźć wejście do Wild Brawl. Trzeba znaleźć postać Roatera, rezydującego we wschodniej części Westmarch, obok Immortals Overlook. Po krótkiej rozmowie i wytłumaczeniu zasad, umożliwi on nam dostęp do trybu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie