Diablo Immortal to „najbardziej ambitna gra z serii”. Blizzard podgrzewa atmosferę przed premierą

Diablo Immortal - klasy postaci
Mobile Newsy PC

Blizzard ma wielkie ambicje i plany, jeżeli chodzi o Diablo Immortal. Deweloperzy uważają, że to „najbardziej ambitna gra Diablo” jaką zbudowali.

Diablo Immortal od samego początku powstawało z myślą o urządzeniach mobilnych. Z czasem jednak twórcy doszli do wniosku, że w zasadzie tworzą grę na PeCetach, więc równie dobrze mogliby i wydać ją na komputery. Potwierdzenie tych planów przyszło wraz z ciekawymi danymi z wczesnych beta testów. Okazało się bowiem, że gracze średnio spędzali przy produkcji 45 minut i to kilka razy dziennie. To sporo czasu, bo produkcje mobilne nie wykraczają raczej poza 15-minutowe sesje. Nie oznacza to, że twórcy zapomnieli o swoich pierwotnych założeniach.

I chociaż Immortal początkowo nie zapowiadał się na zbytnio ambitną produkcję, Blizzard dokładnie tak ją traktował. Jeden z game designerów ze studia, Joe Grubb, wyjawia, że twórcy pozostali przy „sednie” swojego dorobku.

Już w momencie pierwotnego ogłoszenia w 2018 roku, kiedy chcieliśmy, aby Diablo Immortal było pierwszym mobilnym tytułem Blizzarda, wiedzieliśmy, że chcemy to zrobić dobrze, ale to była [długa] podróż. Projektowanie gier to iteracja. Czym jest Diablo w wersji mobilnej? Czym jest sedno gier AAA Blizzarda?

– wyjawia cytowany przez AndroidCentral Joe Grubb z Blizzard

Diablo Immortal najbardziej ambitne

Szef marki Diablo, Rod Fergusson, również nie ukrywa ekscytacji nową odsłoną serii. Ta ma być przecież dostępna za darmo i to na PC oraz w wersji mobile. Dla wielu fanów początkowo zakrawało to o bluźnierstwo. Nowe materiały sugerują jednak coś zupełnie przeciwnego.

Jest to najbardziej ambitna gra Diablo, jaką udało nam się stworzyć. Jeśli spojrzysz na to, co będzie na starcie, to jest o wiele więcej zawartości niż w Diablo 3, jeśli spojrzysz na endgame, Cycles of Strife, a także na nacisk na PvP.

– powiedział Fergusson

Deweloperzy uspokajają PeCetowców – to wciąż stare, dobre Diablo, ale w nowej odsłonie. Tytuł ten powstawał z myślą o krótszych sesjach tak, aby gracze mobilni mogli poświęcić tę parę-paręnaście minut na jedną, krótką sesję. Z czasem jednak feedback przyczynił się do zmiany wielu elementów. Dlatego tytuł ma zapewnić sporo zawartości dla tych, którzy włączą grę na chwilę, a także dla weteranów chcących pograć z przyjaciółmi czy spędzić tu znacznie więcej czasu naraz. Do tego nikt nie zostanie pominięty – produkcja zapewni cross-play między mobile a PC. Z czasem doczekać się mamy też o wiele więcej zawartości, a sama premiera to zaledwie początek tej drogi.

Przypominamy, że użytkownicy PC już teraz mogą pobierać darmowe Diablo Immortal. Fani serii zapewne w ten sposób spróbują wytrzymać oczekiwanie na premierę przepięknie zapowiadającej się „czwórki”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie