Nowe Diablo wyjdzie też na PC i to za darmo. Blizzard podał datę premiery

Diablo Immortal - demon
Mobile Newsy PC

Diablo Immortal zostało ostro skrytykowane przy okazji zapowiedzi. Blizzard jednak się zreflektował i wydaje tytuł także na… PC!

Gdy Blizzard postanowił zapowiedzieć Diablo Immortal – nadeszła burza (a może jednak „zamieć”?). Wiadomo, że weterani cyklu i fani wszelkiego rodzaju hack’n’slashów nie za bardzo poczuli się usatysfakcjonowani możliwością ogrania kolejnej części legendarnej serii wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Dość powiedzieć, że w trakcie samego wydarzenia, w trakcie którego zaprezentowano grę po raz pierwszy, posypały się głosy sprzeciwu.

Deweloperzy najwyraźniej postanowili naprawić swój błąd. Nowe Diablo niebędące czwartą częścią cyklu (która też nadchodzi) zadebiutuje więc nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale i na PC. Tytuł ma ukazać się już 2 czerwca w wersji „smartfonowej” natomiast na komputerach zagości tego samego dnia, ale w formie otwartej bety. Na oficjalnej stronie już teraz możemy zgłosić się do testów. Warto podkreślić, iż nasz progres zostanie przeniesiony do pełnej wersji gry. O czym opowie poboczna część?

Archanioł Tyrael został uznany za zmarłego, a ludzkość musi poradzić sobie z następstwami jego czynów. Fragmenty rozbitego Kamienia Świata, wciąż obdarzone wielką mocą, zanieczyszczają ziemię. Sługusy Diablo mają nadzieję wykorzystać tę moc, aby umożliwić powrót Władcy Terroru.

– opisuje fabułę gry Blizzard

Sporym zaskoczeniem jest również umożliwienie międzyplatformowego grania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby PeCetowcy zagrali wspólnie ze swoimi towarzyszami na mobile’u. Jakby tego było mało – zapisy również możemy przenieść. Spora wygoda, jeżeli wyjedziemy gdzieś i nie będziemy chcieli rozstawać się z nowym Diablo. Miejmy tylko nadzieję, że ominą nas srogie problemy z debiutu odświeżonej „dwójki”.

Wraz z Immortal, powstaje Diablo IV. Niedawno dostaliśmy nowe fragmenty z rozgrywki, które przypominają nam, jak intrygująco zapowiada się ta produkcja. Oczywiście ciężko tu porównywać skalę obydwu projektów – Immortal powstaje od początku z myślą o smartfonach. Gra będzie jednak dostępna za darmo, więc w oczekiwaniu na premierę „czwórki” wydaje się bardzo interesującą alternatywą.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie